Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391838257466.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Albert Wesker

wesker
Rok narození: 1960
Rok úmrtí: 2009
Působiště: S.T.A.R.S (dříve), Umbrella Corporation (dříve), "Organizace" (dříve), Tricell (dříve)
Ve filmu ztvárnil: Shawn Roberts weskers

Albert Wesker, inteligentní a mazaný muž, toužící pouze po moci a penězích. Jeden z předních výzkumníků Umbrella Corporation a zároveň velitel alfa týmu elitní jednotky S.T.A.R.S v Raccoon City. Fingováním vlastní smrti přerušil všechny kontakty s RPD a soustředil se hlavně na výzkum. Se svojí narůstající touhou po moci však zradil i Umbrella Corporation a byl nakažen experimentálním virem, získal tak nadlidské schopnosti.

Wesker se narodil rodičům s vynikajícím intelektem a tak byl díky svým genům společně s dalšími dětmi vybrán do projektu Wesker pod křídly Umbrella Corporation. Jakmile ukázal své vyjímečné schopnosti, všiml si jej zakladatel společnosti, Oswell E. Spencer a zařadil jej do programu doktora Marcuse. Společně s Williamem Birkinem byly označeni jako nejlepší Markusovi studenti a proto, když se výzkum stěhoval do pohoří Arklay, stěhovali se společně s ním. Zde také později pracovali na výzkumu T-viru.

Jeho cílem, je stvořit lidi se stejnými schopnostmi a s jejich pomocí vládnout světu.
Mládí a kariéra v Umbrella Corporation:

Díky svým genům byl Wesker společně s dalšími dvanácti dětmi zařazen do programu Weskerovy děti, financovaného Umbrella Corporation. Už v mládí bylo jasné, že vyniká a ze všech třinácti dětí, ze kterých přežili jen dva, byl jediný, kdo uspěl. Aniž by Wesker něco z toho věděl, ve věku 17 let se přidal jako výzkumník ke společnosti Umbrella, kde na něj dohlížel samotný Spencer. wesker3Společně s jeho kamarádem, Williamem Birkinem se stali nejlepšími studenty doktora Jamese Marcuse a byli přesunuti do pohoří Arklay jako hlavní výzkumníci. Hned po příjezdu se jim do rukou dostala zpráva o viru Ebola, z kterého později vycházeli při tvorbě T-viru.

13 let společně zkoumali T-virus, dokud se jim 1988 nepodařila vytvořit první bio-zbraň, tyrant. Poté jim bylo nařízeno zabít Marcuse a vzít mu všechen výzkum. Poté Birkin narazil u testovacího subjektu, ženy jménem Lisa Trevor, G-virus.

Události před incidentem v pohoří Arklay:

V roce 1996 se Wesker připojil k nově formované jednotce S.T.A.R.S v Raccoon City jako dvojitý agent. Dva roky poté bylo v pohoří Arklay nahlášeno několik kanibalistických útoků a Wesker se rozhodl využít speciálně trénované jednotky S.T.A.R.S k získání bojových dat bio-zbraní. Marcus, který přežil atentát se rozhodl zničit Umbrellu a tak v zařízení vypustil T-virus, s čímž Wesker nepočítal, ale dalo mu to perfektní příležitost pro opuštění Umbrella Corporation a sledování vlastních zájmů.

Incident v pohoří Arklay a "smrt":

Když je Alfa tým vyslán do pohoří Arklay, Wesker je nucen společně s dalšími členy utéci do blízké vily, která, jak on dobře ví, slouží pro pokusy Umbrella Corporation. Wesker nařídí rozdělení se a sám zmizí. Když však velitel Bravo týmu, Enrico Marini zjistí, že je zrádce, Wesker ho zabije. Dozví se to však i Jill Valentine a Chris Redfield. Při boji se Wesker nakazí Prototypem, virem, který mu dal Birkin a nechá se "zabít" tyrantem, kterého vypustil. Vir ho přivede zpět k životu a dá mu nadlidské schopnosti. Když zjistí, že všichni zbývající členové S.T.A.R.S již odletěli, rozhodne se sesbírat všechna data a zmizet ještě před sebedestrukcí. Po cestě je nucen zbavit se všech bio-zbraní, které na něj útočí. Mimo jiné na něj útočí i Lisa Trevor, která touží jen po pomstě. Nakonec se úspěšně z vily dostane. Všichni si myslí, že je mrtvý. To, plus jeho nově nabité schopnosti mu otevírá nové možnosti, čehož si je dobře vědom.

"Organizace" a incident v Raccoon City:

Díky datům o výrobě a bojových schopnostech bio-zbraní, si byl Wesker schopen zajistit vysoké postavení v konkurenci Umbrella Corporation známé pouze jako "Třetí Organizace".

wesker5Díky stále trvající iluzi o jeho smrti, Wesker nechce být viděn a tak místo sebe posílá do Raccoon City agentku organizace známou jako Ada Wong. Jeho cílem je získat vzorek G-viru, který je pravděpodobně v držení jeho objevitele, Williama Birkina. Ada misi úspěšně splní.

Rockfort Island a Antarktida:

Po měsících ve stínu napadne Wesker, společně s jednotkami H.C.F, Rockfort Island. Jeho úmysly jsou prosté, jedna z výzkumnic na ostrově, Alexia Ashford u sebe má vzorek T-veronica viru, po kterém Wesker prahne. Útok je úspěšný, hlavně protože se jim podaří zničit nádrže, ve kterých je T-virus a ve kterých jsou drženy bio-zbraně. Alexia však na ostrově není a tak se Wesker vydává na další základnu na Antarktidě.

Tam Wesker potká svého bývalého podřízeného, Chrise Redfielda. Selže v získání vzorku od Alexie, která proti němu používá její vlastní schopnosti nabité mutací. Donutí proto Chrise, aby s ní bojoval, a sám si vezme vzorek viru od vězně Steve Burnsida. Na základně je však spuštěna sebedestrukce a tak se Wesker rozhodne zmizet, ještě jednou však bojuje s Chrisem, kterého zachrání štěstí, když mezi ně spadne trám. Wesker, ikdyž těžce popálen, mizí v ponorce.

Operace Javier:

V Roce 2002 je Wesker kontaktován drogovým králem Jižní Ameriky, Javierem Hidalgo, jehož manželka, Hilda a dcera Manuela jsou vážně nemocné. Vymění s ním tedy vzorky T-viru a T-veronica viru za velkou sumu peněz a za podíl peněz z drog.wesker4

Pád Umbrella Corporation:

Wesker infiltroval Ruskou základnu Umbrella Corporation zhruba ve stejnou dobu jako Jill a Chris. Jeho cílem byly data. Zatímco Jill a Chris bojovali s nejsilnější bio-zbraní Umbrella Corporation, T-A.L.O.S, Wesker se probil cestu až k veliteli základny a jeho nepříteli už od dob, kdy stále ještě pracoval pro Umbrellu, Sergei Vladimir. Kterého poráží a díky datům a informacím co získá, je schopen nejen zapříčinit pád Umbrella Corporation, ale založí si i vlastní organizaci. Kontaktuje také společnost Tricell, které za velký obnos poskytne informace o bio-zbraních. Jeho zájem se také vztahuje na ambiciózní Excellu Gionne, které pomůže stoupat ve společnosti nahoru.

Los Illuminados a Las Plagas:

Wesker do své tajné organizace začal nabírat schopné agenty jako například Jacka Krausera, ale protože potřeboval peníze, musel stále spolupracovat s "Organizací" a Tricellem. Ti projevili zájem o parazita Las Plagas, kterého objevil vůdce španělského kultu Los Illuminados, Osmund Saddler. Wesker vyslal Krausera jako dvojitého agenta a Adu Wong, aby vzorek zajistili. Krauser s Adou nechtěl spolupracovat, protože jí nevěřil a říkal, že Weskera určitě zradí, což se ukázalo jako pravdivé. Nejprve zabila Krause, který předtím prohrál souboj s Leonem S. Kennedy a později, když získala vzorek Las Plagas, místo Weskerovi ho dodala "Organizaci". To Weskera nijak netrápilo, protože vzorek získal z mrtvého Krauserova těla.

Poslední střet se Spencerem:

Oswell E. Spencer byl poslední hranicí, kterou musel Wesker překonat, pokud chtěl vládnout světu. Od jednoho, ze svých zdrojů, Ricarda Irvinga se dozvěděl, že Spencer se schovává na hradě někde v Evropě. Wesker neváhal a ihned se tam vydal. Zabil všechny stráže a když našel Oswella, zabil ho. Ten mu ještě předtím řekl všechno o jeho minulosti, o jeho rodičích a o projektu Weskerových dětí. Když si Wesker vychutnával svoje vítězství, objevil se Chris a Jill, kteří přišli do vily zatknout Spencera. Wesker je, rozhodnut ukončit jejich rivalitu jednou provždy, snadno přemůže a když se chystá zasadit Chrisovi poslední ránu, Jill jej sebou strhne z okna. BSAA po nich pátrá, ale jejich těla nejsou nalezena a tak jsou prohlášeni za mrtvé. Oba však přežili a Wesker se pomoci viru P30 zmocnil Jill, která se na několik let stala jeho loajální sloužící.

Kijuju:

Weskerovi se, za pomoci všech jeho znalostí, výzkumu Umbrella Corporation a Las Plagas, podaří stvořit zatím nejsilnější známý vir, Uroboros. wesker2Ten je však prudce jedovatý a tak Wesker využije imunitu, kterou si Jill vypěstovala díky její infekci T-virem v Raccoon City a sníží jeho učinky. Wesker naplánoval vypuštění viru Uroboros pomocí stíhaček do atmosféry a rozpoutání celosvětové nákazy. Na obranu navíc nechal nově vylepšeným parazitem Las Plagas infikovat celou vesnici Kijuju. Jill nahlásí Weskerovi a Excelle Gionne, že se objevil Chris a Sheva Alomar s úmyslem překazit jejich plány. Wesker pošle Jill a Excellu, aby se s nimi vypořádaly, ale Chris se k němu nakonec dostane. Wesker mu odhalí, že žena v plášti je skutečně Jill. Po krátkém souboji Wesker odchází. Zradí Excellu a infukuje ji, sám míří do hangáru. Chris a Sheva jej ale dostihnou a vpíchnou mu sérum PG67A/W, které normálně udržuje vir Progenitor uvnitř Weskera v klidu, avšak při moc velké dávce ho oslabí. Oslabený Wesker nasedá do letounu, ale agenti se také nalodí. Během souboje v letounu se otevřou dveře, díky tomu ztratí výšku a narazí do vulkánu.

Rozzuřený Wesker se nechá nakazit virem Uroboros, ale pořád se mu daří udržet kontrolu nad tělem. Jejich závěrečný souboj se odehrává uprostřed pomalu se tavící podlahy sopky. Wesker je, ikdyž se značnou výhodou, držen Chrisem a Shevou zpátky do chvíle, než se pod ním rozpustí podlaha a Wesker spadne do lávy. Mezitím jsou agenti vyzvednuti, pomocí žebříku, do vrtulníku. Wesker nechce uznat porážku a tak z posledních sil natáhne svoji zmutovanou ruku a chytí vrtulník. Je však zasažen párem střel z RPG a umírá.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost