Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391836365351.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Leon Scott Kennedy

leon
Rok narození: 1977
Působiště: RPD (dříve), vládní agent (nyní)
Hratelný v: Resident Evil 2, Resident Evil 4, Resident Evil 6
Ve filmu ztvárnil: Johann Urb leonj

Leon Scott Kennedy byl idealistický nováček se silnou touhou sloužit ve jménu zákona. Byl přidělen do policejního sboru Raccoon City, kam nastupoval v 21 letech, rovnou z policejní akademie. Při cestě do Raccoon City se však opozdil, což bylo jeho záchranou, protože nezůstal uvězněn na policejní stanici při začátku incidentu. Za ta léta, od katastrofy v Raccoon City, se jeho osobnost razantně změnila. Stal se schopným a spolehlivým vládním agentem, který je vysílán na mise s vysokou prioritou.
Tragédie v Racoon City:

29. září přijíždí Leon do Raccoon City, má tam první den nastoupit jako strážník jednotky RPD. Protože však zaspal, nezůstal uvězněn na stanici a do města přijíždí, aniž by věděl, co se děje. Když vidí na chodníku někoho ležet, neváhá a vydá se mu na pomoc. Je však napaden bandou zombie a utíká. Po cestě narazí na další přeživší, Claire Redfield a rozhodnou se společně dostat z města. Jsou však rozděleni a každý se vydává na policejní stanici po svých. Na stanici Leon potkává další přeživší, Adu Wong, která mu tvrdí, že pátrá po svém příteli. leon2Vytvoří se mezi nimi však pouto a Leon je kvůli ní dokonce postřelen Annette Birkin. Oba si prostřílí cestu, dokud není Ada zraněna zmutovaným Williamem Birkinem. Leon se navíc od Annette dozví skutečnost, že Ada je tajná agentka a ve městě je kvůli vzorku G-viru. Zpočátku tomu nevěří, ale později mu to sama Ada potvrdí. Leon je nucen bojovat s tyrantem, ale Ada mu zachrání život a sama je smrtelně zraněna a upadá do šoku. Leon si myslel, že zemřela, spojí se tedy opět s Claire a společně s dcerou Annette a Williama, Sherry Birkin, opouští město.

Operace Javier:

V roce 2002, ještě před pádem Umbrella Corporation, se americké vládě dostala do rukou zpráva, že vědci z Umbrelly kontaktovali muže jménem Javier Hidalgo v Jižní Americe. Proto je Leon vyslán, společně s dalším agentem Jackem Krauserem, aby zajali Hidalga. Když dorazí, naleznou vesnici v troskách, jedinou přeživší je tajemná dívka jménem Manuela. Dozví se, že je nakažena neznámou nemocí a její otec, Hidalgo, ji drží naživu pomocí T-veronica viru. Leon a Jack jsou nuceni bojovat s Hidalgem, který sám sebe infikoval, zabíjí ho a Manuelu berou sebou zpět do USA. Jack Krauser je suspendován kvůli zranění a později se Leon, že zemřel během nehody.

Los Illuminados:

V roce 2004 je Leon přidělen jako ochranka prezidenta a jeho rodiny. Jeho první mise je však zachránit unesenou dceru prezidenta, Ashley Graham. Vydává se tedy až do Španělska, kde mají únosci údajně základnu, ale je napaden vesničany, kteří jsou nepochopitelně agresivní. Dozví se, že skupina si říká Los Illuminados a její velitel, Osmund Saddler ovládá vesničany pomocí parazitů Las Plagas. Na jeho cestě mu pomáhá bývalý člen kultu, Luis Sera, ten je však později zabit. Leon se také setká s Adou Wong, o které si myslel, že je mrtvá. Nakonec nalezne Ashley v kostele, ale pod neustálými útoky ze strany Saddlerových posluhovačů se rozhodnou využít hrad jako útočiště, než dorazí vrtulník. Leon je nucen bojovat s vůdcem vesnice Bitores Mendezem a později na hradě i s kastelánem, Ramonem Salazarem. leon1Po jejich porážce se setká s dalším starým známým, Jackem Krauserem, který pracuje jako dvojitý agent pro Los Illuminados a tajnou organizaci, jejíž členkou je i Ada a jejichž velitelem není nikdo jiný než Albert Wesker. Leon závodí s časem, když se snaží nalézt Ashley, která byla znovu odvedena a co hůř, oba dva byli nakaženi a Leon musí najít protilék. Po boji se Saddlerem vyléčí jak sebe, tak Ashley za pomoci přístroje, který vyzařuje radioaktivní vlny. Je však se Saddlerem nucen bojovat znovu, tentokrát mu pomůže Ada. Saddler je zabit, Ada zmizí ve vrtulníku a Leon s Ashley odjíždí na vodním skútru.

Incident v Harvardville:

Rok po incidentu ve Španělsku je vyslán Leon na letiště v Harvardville, kde unikl T-virus. Díky svým zkušenostem je přiřazen jako velitel dvou členů SRT a po názorné ukázce, jak zabít zombie společně zachrání pět přeživších, mezi kterými je i Leonova dobrá známá, Claire Redfield. Leon se společně s Angelou Miller vydává do sídla společnosti WilPharma. Tam jsou nuceni bojovat s G-virem nakaženým Curtisem Millerem. Po jeho porážce se vydají zatknout hlavního vědce společnosti, Frederica Downinga. Těsně než Leon odjede na další misi, dohodnou se s Claire, že jejich další setkání musí být za normálnějších okolností.

Tragédie v Tall Oaks:

V Červnu 2013, téměř patnáct let po incidentu v Raccoon City, se rozhodl prezident spojených států, Adam Benford sdělit světu pravdu o tom, co se tehdy ve městě stalo. Po boku mu stoji jeho kamarád a jeden z mála přeživších, Leon S. Kennedy a členka bezpečnostní služby, Helena Harper. Ještě než však dojde k samotnému projevu, je město napadeno bio-teroristickým útokem a většina jeho obyvatel je nakažena. Nákaze neunikne ani samotný prezident a tak je Leon nucen jej zastřelit. Helena začne tvrdit, že je to její vina a když se jí Leon zeptá, jak to myslí, řekne mu, že mu to vysvětlí, jakmile se dostanou do místní katedrály.

Na univerzitě, na které se nachází, potkají muže, který hledá svoji dceru. Když jí však naleznou, je už přeměněná a zabije svého otce. Napadne i Leona a Helenu, ale ti ji zabíjí a prostřílí si cestu univerzitou. Naleznou policejní auto, ale po chvíli jízdy narazí a zbytek cesty pokračují stokou. Objeví se až na benzínce, kde pár přeživších bojuje o život. Leon a Helena jim pomohou a společně všichni nasednou do školního autobusu a odjíždí. Jejich radost však netrvá dlouho, protože řidič ztratí nad vozidlem kontrolu, zřítí se ze srázu a všichni, až na oba agenty, umírají.

Hanniganová informuje Leona, že počet nakažených je odhadován na 70 000 a že nákazu způsobil nový C-virus. Když se konečně dostanou ke katedrále, přeživší, kteří se v ní ukrývají, je nejprve nechtějí pustit dovnitř, ale nakonec povolí. Jsou zklamaní, že Leon a Helena nejsou záchranný tým. V katedrále je tajná chodba, ze které se vynoří monstrum. Leon a Helena jej přemohou a dostanou se do katakomb, kde eventuálně naleznou Deboru Harper, Heleninu sestru. Snaží se jí pomoci, ale ona je nakažená a brzy začne mutovat. Je zabita Adou Wong, která také prozkoumávala katakomby. Derek C. Simmons informuje Leona, že jsou klíčovými svědky útoku na prezidenta a proto se mají okamžitě vzdát. Oni však odmítnou a utečou z města těsně, před jeho zničením.

Incident v Lanshiang:

Leon poprosí Ingrid Hunnigan, aby fingovala jejich smrt a oni mohli pronásledovat Simmonse, který je za vypuštění viru zodpovědný. Nasednou proto do letadla, ale věci se opět pokazí, protože v letadle také propukne nákaza a velká většina posádky zmutuje. Leon a Helena si prostřílí cestu až ke kokpitu, ale zvednout letadlo se jim nepodaří. Spadnou s ním do čínské provincie Lanshiang, tedy nedaleko od místa, kde měli v plánu přistát. Když se vypotácejí z trosek, potkají Leonovu starou známou, Sherry Birkin a s ní žoldáka Jakea Mullera. leon4Jsou napadení Ustanakem, ale Leon se od Sherry přesto stihne dozvědět, kde hledat Simmonse a tak se tam společně s Helenou vydávají.

Po cestě však narazí na ženu, co se vydává za Adu Wong a tak jí pronásledují do skladiště. Když jí však doženou, už je v obklíčení dvěma agenty, Chrisem Redfieldem a Piersem Nivansem. Chris má v plánu ženu zabít, ale těsně před výstřelem mu Leon odstrčí zbraň. Následuje krátký souboj, který končí ve chvíli, kdy na sebe oba míří zbraněmi a uvědomují si, proti komu stojí. Během rozhovoru Leon přesvědčí Chrise, že potřebují ženu živou, a když se jí podaří uniknout, pokračují agenti BSAA v pronásledování. Leon a Helena místo toho míří na místo, kde se nachází Simmons.

Do budovy, kde se Simmons nachází, dorazí jen chvíli před Sherry a Jakem. Simmons po chvilkovém hovoru potvrdí, že je zodpovědný za útok bio-zbraněmi v Tall Oaks a nařídí svým mužům, aby je zastřelili. Sherry předá Leonovi disk s informacemi o C-viru a společně s Jakem se pokusí utéci, zatímco Leon a Helena je kryjí. Poté skočí na projíždějící vlak, na kterém se nachází právě i Simmons, který byl virem také nakažen. Nejprve se Simmons snaží svalit všechnu vinu na Adu Wong a poté se snaží své činy dokonce ospravedlnit, ale ani jednoho z agentů nepřesvědčí a díky hněvu, který v sobě dusí, začne virus přebírat kontrolu a Simmons mutuje. Po dlouhém souboji se jim Simmonse konečně podaří porazit a srazit pod kola vlaku, což způsobý, že vlak vykolejí. Agentům se však podaří seskočit do vody kousek za městem Tatchi.

Po chvíli je kontaktuje Hunniganová a informuje o tom, že Sherry a Jake byli zajati. Helena si uvědomí, že by to mohlo mít co dělat s diskem, který jim Sherry dala, takže jej spustí a zjistí, že klíčem k léčbě C-viru je právě Jake Muller. Leonovi se podaří kontaktovat Chrise, kterému vysvětlí situaci a navíc mu sdělí, že Jake je ve skutečnosti synem Alberta Weskera. Chris mu na oplátku sdělí, že Ada Wong je mrtvá. Skrz Chrise se také dozví o nakažení města Tachi. Za pomoci několika vojáků BSAA míří do věže, kde se údajně shromažďují přeživší. Než se však na místo dostanou, jsou napadeni a jen za pomocí vrtulníku, který nepilotuje nikdo jiný, než právě Ada Wong, se nakonec do věže dostanou.

Tam na ně čeká další veliké překvapení a to ještě více zmutovaný a ještě naštvanější Derek C. Simmons. Souboj je velice zdlouhavý, ale nakonec se jim podaří Simmonse, i za pomoci Ady, porazit. Společně odlétají ve vrtulníku, který tam Ada zanechala. Také jim nechala datadisk, který obsahoval materiály, které Simmonse usvědčují a oba agenty tak očišťují.

Leon se s Helenou setkává ještě jednou, a to před hrobem její sestry, Debory. Helena je připravena pykat za svoje prohřešky, ale Leon jí místo pout předá její zbraň. Helena nejprve protestuje, ale Hunniganová poznamená, že bylo rozhodnuto, že nemůže být trestána za činy, které zavinil Simmons.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost