Informace

Menu

Galerie

605604_20120801_screen001.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Sherry Birkin

sherry
Rok narození: 1986
Působiště: agent D.S.O

Sherry Birkin je dcera vědců Williama a Annette Birkin, jedna z mála přeživších tragédie v Raccoon City a současná agentka vládní organizace D.S.O, pro kterou pracuje i Leon S. Kennedy.
Mládí:

Sherry se narodila výzkumníkům Umbrella Corporation, Williamovy a Annette Birkin a protože jejich výzkum nemohl být přerušen, neměli na výchovu dcery moc času. Přestože vyrůstala Sherry prakticky sama, své rodiče milovala a užívala si s ními každou možnou chvíli.

Tragédie v Raccoon City:

Sherry bylo pouhých dvanáct let, když vypukla tragédie v Raccoon City. Její matka, Annette, ji kontaktovala ve škole a pověděla jí, že musí okamžitě domů. Tam jí řekla, že má z její šperkovnice vzít medailon a bez toho, aniž by na někoho mluvila, zamířit na policejní stanici. Tam se schovala, zatímco celá stanice již byla pod nadvládou zombie. Našla ji však další přeživší, Claire Redfield a společně hledali cestu z města. Během cesty stokami jsou však rozděleny a Sherry spadne do místnosti, kde se třídí odpad, propadne podlahou a upadne do bezvědomí.sherry2 Tím umožnila svému, teď již zmutovanému otci, aby ji implantoval G-embryo.

Po probuzení se opět setkává s Claire a začíná pociťovat bolest v břiše. Díky její příbuznosti s Birkinem je však schopna G-virus potlačit, zatímco Claire se vydává hledat lék, což se jí nakonec podaří. Společně s dalším přeživším, Leonem S. Kennedy, poté unikají z podzemní laboratoře pomocí soupravy metra. Jsou naposledy napadeni Birkinem, ale ten je zničen sebedestrukčním zařízením a Sherry společně s ostatními uniká z města.

Vládní dohled:

Zatímco Claire se hned po incidentu vydala hledat svého bratra, Leon se staral o Sherry, dokud je nevyzvedla americká vláda. Sherry poté zůstala pod jejím dohledem, jednak kvůli výzkumu viru a také jako ochranu, před Albertem Weskerem, který toužil po vzorku G-viru. Jejím opatrovníkem a zároveň vedoucím výzkumů se stal Derek C. Simmons, který na Sherry dohlížel až do roku 2009, kdy byl Wesker zabit a Sherry se rozhodla stát vládní agentkou. Co však Sherry nevěděla bylo, že když byla pod vládním dohledem, že ze vzorků G-viru z jejího těla a vzorků T-veronica viru, byl stvořen nový, C-virus.

Válka v Edonii:

V Prosinci 2012 byla Sherry, nyní jako vládní agentka, poslána do válkou zničené Edonie, aby vypátrala žoldáka jménem Jake Muller, který je nemanželským synem Albera Weskera a proto jeho tělo obsahuje protilátky proti virům. Po cestě potkala spoustu žoldáků, kteří si ve víře, že si berou vitamíny, vpravili do těla C-virus a začali mutovat. Našla však také jednoho, který mutovat nezačal a okamžitě jej identifikovala jako Jakea. Jejím úkolem bylo Jakea ochraňovat, což se značně zkomplikovalo, když se objevila kyberneticky vylepšená bio-zbraň, Ustanak.

Po cestě narazí na agenty BSAA, kteří zajišťují oblast. Po menší potyčce s několika J'avo nabídne Chris Redfield a Piers Nivans, že půjčí Sherry a Jakeovi vrtulník. Ten se s nimi však zřítí. Když se Jake probudí, zjisti, že Sherry jej kryla a ze zad jí trčí kus trosek. sherry1Myslí si, že je mrtvá, ale Sherry se probere a řekne mu, aby ten kus železa vytáhl. On protestuje, protože jestli ho vytáhne, Sherry vykrvácí, ale ona stále trvá na svém a tak to Jake udělá. Je šokován, když vidí, že se rána na jejích zádech téměř okamžitě zregenerovala.

Poté se společně dostali do chatky, kde plánovali přečkat bouři. Jake se dozvídá, jak Sherry přišla ke své regenerační schopnosti a také o Leonovi a Claire. Během vyprávění však strhne z ničeho nic k zemi a těsně nad hlavami jim prosviští kulky. Prostřílí si cestu až ke sněžným skútrům a dostanou se až do jeskyně jen chvíli předtím, než by je smetla lavina. V jeskyni však narazí znovu na Ustanaka a i přesto, že napoprvé jej přemohou, u východu na ně čeká skupina J'avo a také tajemná žena. Ta řekne Jakeovi pravdu o jeho otci a chvíli poté je zezadu napadne Ustanak a uvrhne do bezvědomí.

Šest měsíců později, Čína:

Dalších šest měsíců jsou zavření někde v Číně a je na nich experimentováno. Jednoho dne se však Sherry probudí a zjistí, že je odstřižený proud a proto přemůže jejího strážce a uteče. Dostane se až do šatny, kde narazí na Jakea, který výpadek způsobil. Obléknou se a vydají se najít komunikační místnost. Sherry nalezne počítač, odkud zkopíruje data z jejich experimentů a také telefon, kterým kontaktuje Simmonse. Ten ji informuje, že se v Číně již nachází.

Oba společně utečou ze zařízení a pomocí ukradené motorky míří na místo setkání. Jsou pronásledováni helikoptérou, ta je však sestřelena Chrisem a Piersem, kteří se v Číně zrovna také nachází. Po cestě si všimnou havarujícího letadla a při jeho průzkumu se setkají s Leonem S. Kennedy a Helenou Harper. Když se Sherry dozví, že za vším stojí Simmons, nejprve tomu nechce věřit, ale nakonec řekne Leonovi, kde se mají se Simmonsem setkat. Jsou sice rozděleni, ale Sherry a Jake pokračují na místo setkání, za pomoci raftu, po řece. Opět jsou napadeni, ale zachrání je neznámí Sniper.

Zrada:

Když se dostanou na místo, Sherry váhá a řekne Jakeovi, že kdyby se cokoliv stalo, aby utekl. Ten nerad, ale nakonec souhlasí. Ve skladišti potkají nejen Simmonse, ale také Leona a Helenu. Sherry dostane rozkaz oba agenty zatknout, ale odmítne, což Simmonse rozčílí. Strhne se přestřelka a Jake strhne Sherry k zemi, protože i na ni Simmonsovi muži pálí. Leon se nabídne, že budou Sherry a Jakea krýt, aby utekli. To se povede, ale po chvíli jsou přesto Sherry a Jake napadeni a zajati skupinou J'avo.

Zajetí a únik:

Když se probudí, jsou oba spoutaní a Sherry se omluví, že Simmonsovi věřila a neprohlédla jeho lži. Bez zjevné příčiny se jim pouta uvolní a oni se dostanou na svobodu. Opatří si tedy zbraně a prostřílí cestu až k výtahu. Potkají se s Chrisem a Piersem, kteří jsou zodpovědní, za jejich vysvobození. Během vypjaté chvíle Chris prozradí, že to byl právě on, kdo zabil Jakeova otce, Alberta Wesker, ale i přes to se Jake udrží a nezastřelí ho.

Jsou opět napadeni obřím monstrem, Haos. Jake a Sherry utečou, zatímco Chris a Piers zůstanou, aby monstrum porazili. V místnosti plné lávy jsou znovu konfrontování Ustanakem. Po dlouhém boji se jim podaří jej do lávy shodit a dostat se k plošině, která míří k povrchu. Ještě jednou je však napadne Ustanak, tentokrát jej však střelí do hlavy, on spadne zpět do místnosti a jednou provždy je poražen. Jake poděkuje Sherry za to, že mu zachránila život.

Později se ukáže, že Jake a Sherry zůstali v kontaktu a Jake snížil cenu za vzorek své krve z původních padesáti miliónů dolarů na pouhých dolarů padesát.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost