Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835822934.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Lokace

Raccoon City

raccoon
Lokace: Středozápad Spojených Států
Populace: přes 100 000 obyvatel
Založení: neznámo (status města získalo 1996)
Zničení: 30.září 1998

Raccoon City bylo město, ležící na Středozápadě Spojených Států. Roku 1998 bylo zničeno po propuknutí nákazy T-virem.
Historie:

Raccoon City byla malá vesnice, která se však během dvacátého století stala, hlavně díky vlivu Umbrella Corporation vysoce industrializovanou a roku 1969 získala status města. Největší růst byl zaznamenán od roku 1987, kdy byl jako starosta zvolen Michael Warren, jehož kampaň a následná modernizace však byla financována Umbrella Corporation a tak se dá říct, že od roku 1994 bylo město v podstatě pod jejich kontrolou. Růst města měl za příčinu nárůst kriminality a tak byla roku 1996 zformována elitní jednotka S.T.A.R.S, která měla kriminalitu potlačit.

Obyvatelstvo a Ekonomika:

Raccoon City čítalo okolo 100 000 stálých obyvatel. Předpokládá se, že až 40% bylo zaměstnáno v legálních činnostech Umbrella Corporation, jako například zdravotnictví a počítače. Umbrella Corporation financovala růst města, například podporovala stavbu železnice, podzemní dráhy, nebo nemocnice.

Geografie:

Přesná poloha Raccoon City nebyla nikdy prozrazena, kromě faktu, že se nachází ve Středozápadě. Nacházelo se na úpatí pohoří Arklay, severně od soutoku řek Marble, Circular a Aimes. Z řeky Marble čerpalo město většinu své pitné vody.


Za zmínku stojí:

  •       ulice Enneralde - vedla od východu k západu a rozdělovala město, také se na ní nacházela policejní stanice
  •       ulice Mission - zde se nacházela nemocnice
  •       ulice Raccoon - zde se nacházela hodinová věž Svatého Michala


Raccoon City také měla vlastní síť podzemní dopravy, která byla postavena roku 1969 a později rozšířena. Zahrnovala 6 stanic, ale vzhledem ke klesajícímu počtu cestujících jí hrozilo zavření.

Zničení:

V noci, 30.září bylo Raccoon City naprosto zdemolováno rozšířenou nákazou a spoustou zombie, toulajících se městem.raccoondest Většina populace byla vyhlazena a americká vláda věděla, že virus se brzy rozšíří i za hranice města. Prezident a kongres rozhodl o okamžitém zničení města ve víře, že nejsou žádní přeživší. Byla odpálena jaderná raketa, která vybuchla v centru a z kdysi prosperujícího města zanechala pouze kráter.

Odkaz:

Zničení Raccoon City sloužilo jako odstrašující příklad zneužití bio-zbraní. Po tomto incidentu vstoupilo v platnost mnoho opatření, aby se podobným tragédiím do budoucna zabránilo.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Byl bych rád, kdyby to tu trošku ožilo, hned by...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 13.1.2019 16:08

Návštěvní kniha

Zdravím 25.1.2019 vychází resident evil 2 remak...

Zaslal/a: David-ma  •  Čas: 8.1.2019 13:14

Návštěvní kniha

Je tento web ještě aktivní?! ._.

Zaslal/a: Shairush  •  Čas: 24.9.2016 18:50

Návštěvní kniha

Resident evil je dobrá hra když jsem si hry zah...

Zaslal/a: Pastor  •  Čas: 6.7.2015 15:53

Návštěvnost

TOPlist