Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391836628655.jpg

Ikona

Kategorie: Organizace

Umbrella Corporation

umbrella
Rok založení: 1968
Zakladatelé: Lord Oswell E. Spencer, Sir Edward Ashford, James Marcus

Umbrella Corporation je komerční nadnárodní mega-korporace, která ve spoustě odvětví dominuje světovému trhu. Zabývá se například výrobou léků, kosmetiky nebo potravin. Ale to je jen tvář, kterou ukazuje širší veřejnosti. Většina příjmů této společnosti však pochází z výroby zbraní, počítačových technologií, genetického inženýrství a také zbraní biologických.

Část této společnosti funguje jako polovojenský subjekt využívající tu nejmodernější vojenskou technologii přímo z dílen Umbrella Corporation, s jejichž pomocí společnost chrání svůj majetek a také své zaměstnance.
Historie:

Historie Umbrella Corporation sahá do roku 1966, kdy Lord Oswell E. Spencer vedl výpravu do Afriky, společně s jeho přítelem, vědcem, Sirem Edwardem Ashfordem, Jamesem Marcusem a jeho studentem Brandonem Baileym, aby našli ztracené království Ndipaya. Ozwell studoval encyklopedii průzkumníka Henry Travise, která popisuje legendu rostliny, která dá úžasnou sílu tomu, kdo přežije její jed.

Společně s královstvím objevili podzemní město, v jehož okolí se rostlina, kterou Travis pojmenoval "Schody ke slunci", nacházela. Zjistili, že tato rostlina produkuje dosud neznámy virus, jehož název stanovili jako Progenitor. Když se vrátili do Ameriky, zjistili, že rostlina není schopna produkovat tento virus mimo své přirozené prostředí. V té době se Spencerovi začala v hlavě rodit myšlenka na založení společnosti. Když architekt George Trevor dokončil nové sídlo Spencera s laboratoří, byl i s jeho rodina použiti jako pokusní králíci pro nový Progenitor. V roce 1968 byla konečně založena Umbrella Corporation, v témže roce však zemřel Ashford a Bailey byl nucen zůstat v Africe a posílat vzorky viru doktoru Marcusovi.

V roce 1978 doktor Marcus infikoval pijavice a to, co vzniklo, pojmenoval "Tyrant virus" neboli zkráceně T-virus. Později tohoto roku se výzkum přesunul do nedalekého pohoří Arklay a převzali jej dva hlavní Marcusovi studenti, Albert Wesker a William Birkin. Později se však Birkin daleko více než o T-virus staral o výzkum nově objeveného G-viru. Marcus pomalu propadal paranoie a jediní komu věřil, byli Wesker a Birkin, ale to se mu stalo osudným, když ho právě oni na příkaz Spencera zlikvidovali. Marcus byl však oživen a rozhodl se pomstít tím, že ve výzkumném zařízené v pohoří Arklay vypustil do kanalizace T-virus a proměnil tak většinu zaměstnanců v zombie.

Toho Wesker a Birkin využili pro svoje plány na opuštění Umbrelly, svůj výzkum si samozřejmě vzali s sebou.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost