Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835822934.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

William Birkin

birkin
Rok narození: 1962
Rok úmrtí: 1998
Působiště: Umbrella Corporation (dříve)
Ve filmu ztvárnil: Jason Isaacs birkinj

William Birkin byl jedním z hlavních výzkumníků Umbrella Corporation a byl to právě on, kdo objevil G-virus a byl zodpovědný za jeho výzkum. Měl manželku Annette a dceru Sherry.
Mládí a kariéra v Umbrella Corporation:

K Umbrella Corporation nastoupil v roce 1977 v pouhých 16 letech. Byl přidělen do výzkumného centra, pod křídla doktora Jamese Marcuse. Zde také potkal svého dobrého kamaráda a rivala, Alberta Weskera. Oba se zúčastnili prvních testů na T-viru a když se výzkumné centrum zavřelo, oba byli přesunuti do nového, v pohoří Arklay. Tam se stali hlavními výzkumníky nově objeveného viru Eboly a byl jim představen testovací subjekt společnosti, Lisa Trevor.

V roce 1981 přijala společnost jako jednu z vedoucích výzkumu teprve desetiletou Alexii Ashford, která byla vnučkou a zároveň výsledkem pokusů jednoho ze zakladatelů Umbrella Corporation, Edwarda Ashforda. Birkina, který byl velice pyšný na svoje přijetí v mladém věku, se to dotklo a tak s ní začal soupeřit. Jeho práce však nepřinášela výsledky až do roku 1981, kdy se mu podařilo vytvořit bio-organickou zbraň, kterou pojmenoval Hunter. Po atentátu na Jamese Marcuse, v roce 1988, byl Birkin povýšen na vedoucího výzkumu T-viru. Společně s Weskerem prováděli pokusy na Lise, protože byla jediná, kdo plně přijal každý testovaný virus. Birkin proto odebral její vzorky a zjistil, že se viry spojily a vytvořily zcela nový. Pojmenoval jej G-virus.

birkin1Dostal povolení od vedoucího Umbrella Corporation, Oswella E. Spencera k zahájení testování G-viru, což se nelíbilo Weskerovi, tvrdil, že náhodná a nekontrolovaná mutace není pro bio-zbraně vhodná. V roce 1991 byl Birkin přesunut do podzemí pod Raccoon City, kde zahájil výzkum G-viru, společně se svojí ženou, Annette. Krytí jim poskytl samotný velitel policie Raccoon City, Brian Irons.

Zrada:

Když se Wesker a Birkin dozvěděli, že Marcus nějakým způsobem přežil, báli se, aby se na světlo světa nedostala pravda ohledně jejich zapojení v projektech, a proto spustil Birkin sebedestrukci v původním výzkumném centru a Wesker se postaral o to nové, v pohoří Arklay. V roce 1988 Birkin dokončil výzkum G-viru a doufal, že bude povýšen. Ale nesouhlasil s vedením Umbrella Corporation a tak chtěl prodat svůj výzkum americké vládě. Než to však stihl, Umbrella do města vyslala Alfa tým jednotek USS, jejichž velitel byl HUNK. Ti se dostali k jeho výzkumu a jeho nechali umírat rozstříleného v jeho laboratoři. S posledním dechem se infikoval G-virem a změnil se v příšerné monstrum.

Mutace a smrt:

Po té pronásledoval jednotky USS do stok, zaskočil je nepřipravené a všechny až na HUNKa zabil. Při boji bylo rozbito několik vroků T-viru a ty byly rozšířeny krysami skrze stoky do celého města.

O několik dní později, 29. září, se zmutovaný Birkin potuloval po policejní stanici, kde se snažil nakazit co nejvíc lidí a rozšířit tak G-virus. Podařilo se mu infikovat policejního náčelníka, Briana Ironse, ten byl však moc slabý a nepřežil a také jeho vlastní dceru, Sharry, která jej uslyšela volat a myslela si, že byl její otec napaden.

Birkin prošel celkem pěti mutacemi, během kterých naháněl Leona S. Kennedy, Claire Redfield, Adu Wong a Sherry v podzemí. Nakonec je poražen Leonem a Claire a zabit výbuchem vlaku.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost