Informace

Menu

Galerie

605604_20120801_screen001.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Ada Wong

ada
Rok narození: 1974
Působiště: "Organizace"
Hratelná v: Resident Evil 6
Ve filmu ztvárnila: Li Bingbing adal

Ada Wong je pseudonym jinak nejmenované tajné agenty čínského původu. Je součástí tajemné neznámé "Organizace", která bojuje proti svému rivalovi, Umbrella Corporation. Je to profesionální zabiják, cvičený v bojovém umění i v používání nejrůznějších zbraní.
Tragédie v Raccoon City:

Ada byla vyslána do Raccoon City s cílem zajistit vzorek G-viru od doktora Williama Birkina. Vydala se na policejní stanici, kde chtěla získat informace, ale místo toho narazila na dalšího přeživšího, Leona S. Kennedy, se kterým se společně snažila dostat z města. Dozvěděli se, že cesta pryč z města vede skrze stoky, neváhali tedy a vydali se tam. Tam se dostali k dokumentům o zradě náčelníka policie, Briana Ironse a o G-viru. Po cestě narazí na Annette Birkin, která postřelí Leona a poté bojuje s Adou. Ada ji porazí a vrátí se k Leonovi. Pomůže mu se zraněním a společně se dostanou k výtahu. Při cestě nahoru jsou však napadeni Birkinem a Ada je vážně zraněna. Leon je nucen ho porazit, což se mu podaří, ale je napaden tyrantem. Ada se pro něj obětuje a umírá mu v náručí.

Ve skutečnosti však jen ztratila na nějakou dobu vědomí. Albert Wesker, který Adu do Raccoon City vyslal, ji uvidí živou na monitoru a myslí si, že ho zradila. Ada mu však ukáže vzorek viru a tak ji poskytne hák a trasu k vrtulníku. Ta se probije až k vrtulníku a, nezpozorována posádkou, odlétá do bezpečí.

Los Illuminados:

Šest let po incidentu v Raccoon City je Ada opět vyslána Albertem Weskerem, tentokrát, aby zajistila vzorek parazita Las Plagas, přesněji Master Plaga, který je schopen ovládat všechny podřadné Plaga a je v držení Osmunda Saddlera.

Vydává se tedy do Evropy, je však napadena vesničany ovládanými Las Plagas. Také potká Leona S. Kennedy, jehož úkolem je zachránit unesenou dceru prezidenta. Pomůže mu ve vesnici tím, že zazvoní na zvon, což odláká vesničany a sama se vydá do domu Bitores Mendeze, kde hledá Luise Seru. Je však zajata a Mendez ji chce použít jako oběť. ada1 Je ale zabit Leonem a tak je Ada zachráněna. Později v hradě se setkává s překvapeným Leonem, utíká však. Je naštvaná, protože dostala od Weskera za úkol zabít Leona, když se však dozví, že se úkolu měl zmocnit další Weskeruv loajální agent, Jack Krauser, rozhodne se nejednat podle příkazů Weskera. Ada pomáhá Leonovi ze stínu a po jeho boji s Krauserem je sama napadena tím, co z něj zbude. Po jeho zabítí se vydává na pomoc, když zablokuje cestu Saddlera, který pronásleduje Leona a Ashley Graham. Je poražena a Saddler ji použije jako návnadu.

Leon ji osvobodí a bojuje se Saddlerem. Mezitím si Ada probíjí cestu hordami vesničanů a hledá zbraň na zničení Saddlera. Najde speciální raketomet, který hodí Leonovi. Podaří se ji také zachránit vzorek Master Plaga, který poté poskytne tajemné organizaci, pro kterou stále pracuje, jako dvojitá agentka. Poskytne Leonovi a Ashley skůtr a sama odlétá z ostrova.

Boj proti Neo-Umbrella:

Během roku 2013 je Ada kontaktována svým bývalým partnerem, Derekem C. Simmonsem. Ve skutečnosti se však jedná o Carlu Radames, která se za Simmonse pouze vydává. Informuje Adu o tom, že v severní části Atlantského Oceánu se nachází ponorka s informacemi, které by ji mohly zajímat. Ada se tam vydá a je překvapena, jak snadné to je, protože všechny přístupové kódy jsou aktivní na její otisky prstů. Když ponorku prozkoumává, je znovu kontaktována a Carla se jí vysměje, že nepřišla na to, že město Tall Oaks, část Číny a později všechna velká města, budou zamořeny C-virem.

Ada se vydává do katakomb, které se nachází pod katedrálou v Tall Oaks. Po cestě se setkává se starým známým, Leonem S. Kennedy a také Helenou Harper. Zachrání je, před Heleninou sestrou, Deborou, která byla nakažena C-virem a zmutovala. Ještě několikrát se s ní utkají, ale nakonec se jim ji podaří porazit. Helena se jim přizná, že to ona nese vinu za smrt prezidenta a Ada potvrdí, že za vším stojí Simmons. Poté zanechává oba agenty svému osudu, protože je znovu kontaktována Carlou. Ta ji navede do místnosti, kde Ada shlédne video, které vysvětluje, jak byla Carla přeměněna, aby vypadala stejně jako Ada. Ada si uvědomí, že celou dobu mluví právě s Carlou a ne se Simmonsem.

Později, v čínské provincii Lanshiang, zjistí Ada, že agenti BSAA pronásledovali Carlu až do loděnice. Vydává se tam proto také. Po cestě ještě stihne pomoci Sherry Birkin a Jakeu Mullerovi, proti zmutovanému monstru. Když se dostane do loděnice, v kanceláři nalezne složku s informacemi o Carle z doby, než byla přeměněna. Když však nad hlavou uslyší vrtulník, vyběhne ven a vidí, jak Carla padá ze střechy. Ada řekne, v domnění, že je Carla mrtvá, že kdyby svoji pomstu zaměřila pouze proti Simmonsovi, ale ne proti celému světu, že by ji i pomohlo. Je však šokována, když Carle vypadne prázdná jehla s C -virem a začne mutovat. Ada před ní uteče do lodi, je však pronásledována a nakonec se jí podaří Carlu přemoci díky zmraženému dusíku. Poté opouští loděnici pomocí vrtulníku.

Během letu nad nakaženým městem zpozoruje Leona a Helenu, pomůže jim a doletí až k místní věži. Tam se s oběma agenty setkává znovu, tentokrát proti nim však stojí sám zmutovaný Simmons. Podaří se jim ho společně porazit a tak Ada přistane na střeše a ve vrtulníku zanechá disk, obsahující usvědčující materiály proti Simmonsovi a také raketomet. Když míří dolů, opět naráží na Simmonse, který agenty pronásleduje a tak jim znovu pomáhá. Společně se jim po dlouhém boji podaří Simmonse jednou provždy porazit a tak se Ada vytrácí. Zamíří přímo do laboratoře, která patřila Carle a celou, i s probíhajícím výzkumem, ji zničí.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost