Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391838257466.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Jake Muller

jake
Rok narození: 1992
Působiště: Žoldák

Jake Muller je velice schopný žoldák a také nemanželský syn Alberta Weskera, díky čemuž zdědil protilátky proti spoustě virů.
Mládí:

Jakeova matka potkala Alberta Weskera ve velmi nízkém věku, když žila v Americe. Rozešli se však a ona se brzy vrátila do rodné Edonie, kde porodila Jakea, aniž by se Weskerovi zmínila. Už od mala byl Jake nucen podporovat svoji nemocnou matku, kterou velice miloval. Jediné, co nechápal, bylo proč stále miluje jeho otce, když je opustil.

Brzy dostal příležitost, přidat se ke skupině žoldáků a přivydělat si tak nějaké peníze na léčbu jeho matky. Ta však brzy zemřela a Jake se upnul pouze a jen na peníze.

Setkání se Sherry:

Během Prosince 2012 bojuje Jake v Osvobozenecké armádě Edonie. Společně s dalšími žoldáky je konfrontován tajemnou ženou, která jim poskytne několik dávek údajných vitamínů, které mají zlepšit jejich schopnosti v boji. Jak se však ukáže, ve skutečnosti se jednalo o C-virus. Jake je však imunní, což zpozoruje vládní agentka, Sherry Birkin, která byla vyslána, aby zajistila vzorek jeho krve. Jsou však napadeni a po krátké potyčce utečou před hordou J'avo.

Válka v Edonii a zajetí:

Později se Sherry představí a vysvětlí mu, proč potřebuje vzorek jeho krve. Jake po chvíli přemýšlení souhlasí, ale jen výměnou za padesát milionů dolarů. Když si společně probíjí cestu zničenou vesnicí, jsou napadeni nebezpečnou bio-zbraní jménem Ustanak. Ten je pronásleduje, ale nakonec se jim ho podaří alespoň na nějaký čas přemoci.

Dostanou se až na náměstí, kde se setkávají s Alfa týmem BSAA, který zajišťuje oblast. Společně přemohou dvě velká monstra a Chris Redfield jim poskytne vrtulník, který je přepraví. Ještě předtím se však Jakea zeptá, jestli se už někdy setkali, zřejmě tak naráží na jistou podobnost s Weskerem. Jake však odpoví negativně a společně se Sherry odchází.

Ve vzduchu potvrdí Sherry přes své nadřízené, že Jake svých padesát miliónů dostane, ale právě v té chvíli je vrtulník napaden přeživším Ustanakem. Jake a Sherry vyskočí s padákem těsně předtím, než je vrtulník zničen, ale trosky jim padák protrhají a oni se zřítí. Když se Jake probudí, zjistí, že Sherry jej ochránila, ale sama utrpěla hlubokou ránu. I přes protesty jej Sherry donutí, aby jí kus železa ze zad vytáhl, a k jeho velkému překvapení se jí rána rychle zahojí. Poté naleznou útočiště v jedné opuštěné chatě.jake1

V chatě se Jake dozví, že regenerace je následkem nákazy, kterou Sherry jako malá přežila, ale během vyprávění jsou znovu napadeni skupinkou J'avo. Ti vyhodí do vzduchu jednu stěnu chaty, čímž spustí lavinu. Jake a Sherry nasednou na sněžné skútry a uniknou do blízké jeskyně jen těsně před jejím zavalením. Zjistí, že v jeskyni po nich pátrá Ustanak, který také přežil pád vrtulníku. Podaří se jim ho obejit, ale u východu z jeskyně na ně čeká další skupinka J'avo. Při krátké přestřelce jsou napadeni Ustanakem a Sherry se ocitá v bezvědomí. Jake je přišlápnut právě ve chvíli, kdy se u něj objeví ona žena, se kterou se setkal již v Edonii. Řekne mu pravdu o jeho otci a jeho snaze zničit svět. Poté jsou jak Jake, tak Sherry zajati.

Šest měsíců později, Čína:

Na dalších šest měsíců jsou oba drženi v zajetí a jsou na nic prováděny nejrůznější experimenty. Jednoho dne je Jake převážen, čehož využije, přemůže své strážce a vypne proud v celém zařízení. Během útěku pomůže několikrát díky kamerovému systému Sherry a nakonec se s ní setkává v šatně. Oba se převléknou a ozbrojí. Jake se také ptá, zda Sherry znala pravdu o jeho otci a dozvídá se, že ano.

Sherry nalezne počítač a zjistí, že se nachází v Číně. Počítač také obsahuje data o jejich testech, která zkopíruje. Následně ještě kontaktuje nadřízené, sdělí jim situaci a domluví si místo setkání. Oba společně utečou ze zařízení a pomocí ukradené motorky míří na místo setkání. Jsou pronásledováni helikoptérou, ta je však sestřelena Chrisem a Piersem, kteří se v Číně zrovna také nachází. Po cestě si všimnou havarujícího letadla a při jeho průzkumu se setkají s Leonem S. Kennedy a Helenou Harper. Když se Sherry dozví, že za vším stojí Simmons, nejprve tomu nechce věřit, ale nakonec řekne Leonovi, kde se mají se Simmonsem setkat. Jsou sice rozděleni, ale Sherry a Jake pokračují na místo setkání, za pomoci raftu, po řece. Opět jsou napadeni, ale zachrání je neznámý Sniper.

Zrada:

Když se dostanou na místo, Sherry váhá a řekne Jakeovi, že kdyby se cokoliv stalo, aby utekl. Ten nerad, ale nakonec souhlasí. Ve skladišti potkají nejen Simmonse, ale také Leona a Helenu. Sherry dostane rozkaz oba agenty zatknout, ale odmítne, což Simmonse rozčílí. Strhne se přestřelka a Jake strhne Sherry k zemi, protože i na ni Simmonsovi muži pálí. Leon se nabídne, že budou Sherry a Jakea krýt, aby utekli. To se povede, ale po chvíli jsou přesto Sherry a Jake napadeni a zajati skupinou J'avo.

Zajetí a únik:

Když se probudí, jsou oba spoutaní a Sherry se omluví, že Simmonsovi věřila a neprohlédla jeho lži. Bez zjevné příčiny se jim pouta uvolní a oni se dostanou na svobodu. Opatří si tedy zbraně a prostřílí cestu až k výtahu. Potkají se s Chrisem a Piersem, kteří jsou zodpovědní, za jejich vysvobození. Během vypjaté chvíle Chris prozradí, že to byl právě on, kdo zabil Jakeova otce, Alberta Wesker, ale i přes to se Jake udrží a nezastřelí ho.

Jsou opět napadeni obřím monstrem, Haos. Jake a Sherry utečou, zatímco Chris a Piers zůstanou, aby monstrum porazili. V místnosti plné lávy jsou znovu konfrontování Ustanakem. Po dlouhém boji se jim podaří jej do lávy shodit a dostat se k plošině, která míří k povrchu. Ještě jednou je však napadne Ustanak, tentokrát jej však střelí do hlavy, on spadne zpět do místnosti a jednou provždy je poražen. Jake poděkuje Sherry za to, že mu zachránila život.

Změna:

Události, kterými si Jake poslední dobou prošel, ho donutí naprosto změnit životní styl. Brzy po jejich rozdělení pošle Jake Sherry zprávu, že snížil cenu za vzorek své krve z původních padesáti miliónů dolarů na pouhých dolarů padesát. Také je vidět, jak za cenu pouhého jablka pomáhá při osvobozování města, zamořeného nakaženými monstry.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost