Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835826105.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Oswell E. Spencer

spencer
Rok narození: 1931
Rok úmrtí: 2006
Působiště: Umbrella Corporation

Oswell E. Spencer, prezident Umbrella Corporation, potomek Britské šlechty, který díky zděděnému bohatství a přirozenému chtíči vybudoval největší výrobnu bio-organických zbraní, která se schovávala za společnost zabývající se výrobou léku, zbraní a moderní techniky. Jediné, co snad bylo větší, než jeho bohatství, byly jeho ambice. Jeho cílem nebylo nic menšího, než za pomoci bio-zbraní přebudovat svět a stanout v jeho čele.
Minulost:

Ikdyž je Spencer známý především jako prezident Umbrella Corporation, byl také jedním ze tří vědců, společně s jeho spolužákem Edwardem Ashfordem a nadějným vědcem Jamesem Marcusem, kteří roku 1986 objevili vir Progenitor. Objev zformoval jeho vizi budoucnosti, která brzy utvořila Projekt Wesker.Opájení moci, společně založili Umbrella Corporation, jako krytí pro jejich virový výzkum. Ashford však brzy umřel, kvůli nákaze Progenitorem. Zhruba ve stejnou dobu najal Spencer známého architekta, George Trevora, aby mu postavil vilu v pohoří Arklay.

Vila sloužila jako krytí pro podzemní laboratoře. Spencer však věděl, že by Trevor mohl být potenciální hrozbou pro jeho plány a tak jej zavřel do sklepení a jeho ženu Jessicu a dceři, Lisu Trevor použil jako testovací subjekt. Po té stvořil výzkumné centrum a Marcuse ustanovil jeho ředitelem. Když však Marcus úspěšně dokončí prvního ze série tyrantů, začne být Spencer paranoidní a nechá jej odstranit jeho dvěma nejlepšími žáky, Albertem Weskerem a Williamem Birkinem. Birkina poté jmenuje ředitelem výzkumu, vyškrtne Marcuse jako spoluzakladatele a nic mu nebrání udělat ze společnosti monopol.

Pád Umbrella Corporation:

Po té, co v Raccoon City propukla nákaza, poslal Spencer svého věrného zaměstnance, Sergeie Vladimira, aby zálohoval všechny data z místního počítače a přenesl je všechny do jednoho, zabezpečeného. Udělal ze Sergeie vedoucího všeho výzkumu a stáhl se do ústraní. Také najal ty nejlepší právníky a zaplatil falešné svědky a těm se podařilo hodit, u nejvyššího soudu, všechnu vinu na americkou vládu, což udržela Umbrella Corporation nad vodou po dalších pět let.

Byl to Wesker, kdo zabil Sergeie, ukradl všechen výzkum společnosti a mimo jiné jeho část předal americké vládě, čímž spečetil osud společnosti. Začal tak hon na Spencera, nikdo však nevěděl, kde se schovává. spencer1

Smrt:

Spencer se schovával ve své vile v Evropě, někde podél Atlantiku. Dával si dobrý pozor na kontakty z venčí, avšal zrada přišla z vlastních řad, když jeho polohu prodal jeho sluha. Kromě agentů BSAA, Chrise Redfielda a Jill Valentine se do vily vypraví také Albert Wesker, jehož dalším cílem je zbavit se svého "objevitele". Dostane se do knihovny, kde jej k jeho velkému překvapení Spencer očekává. Dojde mu, že měl vše už od začátku pod kontrolou. Spencer mu řekne pravdu o jeho minulosti, o jeho zapojení do Projektu Wesker. Nakonec ho Wesker stejně zabije dřív, než se objeví Chris a Jill, kteří měli za úkol jej zajmout.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost