Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835826105.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Jill Valentine

jill
Rok narození: 1974
Působiště: Delta Force (dříve), S.T.A.R.S (dříve), BSAA (nyní)
Hratelná v: Resident Evil, Resident Evil 3: Nemesis
Ve filmu ztvárnila: Sienna Guillory jills

Před nástupem k S.T.A.R.S patřila Jill Valentine k Americké armádě, do skupiny Delta Force, kde vynikala především svými schopnostmi v používání a zneškodňování výbušnin. Do S.T.A.R.S byla přidělena, pro své výborné bojové schopnosti, do alfa týmu pod vedením Alberta Weskera. Zde se také poprvé seznámila s jejím budoucím partnerem a dobrým kamarádem, Chrisem Redfieldem. Většinu svého života zasvětila boji proti bio-terorismu, především pak proti Umbrella Corporation a Albertu Weskerovi.
Incident v pohoří Arklay:

24. července 1998 byla Jill se zbytkem Alfa týmu vyslána na pátrací misi po bravo týmu do pohoří Arklay. Po incidentu v lese, kde je tým napaden, se přesunou do nedaleké vily. Rozdělí se a Jill společně s Barrym prozkoumává vilu, kde zjistí šokující pravdu o jejich veliteli Albertu Weskerovi. jill2Při boji Wesker vypustí monstrum zvané tyrant a Jill a Chris jsou nuceni jej porazit. Wesker zmizí a zbytek Alfa týmu opouští vilu ve vrtulníku a vrací se do Raccoon City.

Zničení Raccoon City:

Po návratu do Raccoon City zažádají zbývající členové S.T.A.R.S o plnou pravomoc k vyšetřování Umbrella Corporation, to je jim však zamítnuto jejich nadřízeným Brianem Ironsem. Vyšetřování proto rozjedou na vlastní pěst. Zatímco Chris se vydává do Evropy a Barry do Kanady, zůstává Jill v Raccoon City a snaží se vypátrat další podzemní zařízení Umbrella Corporation.

Její pátrání však skončilo necelé dva měsíce po incidentu v pohoří Arklay, 27. září, když bylo celé město zamořeno T-virem. Při snaze o útěk z města Jill potkává člena její jednotky, Brada Vickerse, který ji varuje před speciální bio zbraní, která je ve městě. Jill se proto vydává na policejní stanici, kde se poprvé setkává s onou zbraní, Nemesisem. Jill s ním přežije několik střetů a pátrá ve městě po zdroji rádiového vysílání, které na stanici zachytila. V kavárně se setkává se členem UBCS a s oním zdrojem vysílání, Carlosem Oliveira. Přes nedůvěru k někomu, kdo pracuje pro Umbrellu, oba spolupracují a po těžké cestě a spoustě střetů s nepřáteli, se jim podaří dostat ke staré zvonici. Tam jsou nuceni opět bojovat s Nemesisem, je sice poražen, ale Jill je nakažena a Carlos se musí vydat do nemocnice pro protilék. To se mu podaří a tak Jill přežije. Společně se probojují až k továrně, kde je vyzvedne vrtulník pilotovaný Barry Burtonem a odlétají.

Pád Umbrella Corporation:

V roce 2003 se Jill a Chris přidali do proti bio-teroristické jednotky a byli vysláni na Ruskou základnu Umbrella Corporation. jill3Jejich úkolem bylo zničit všechny bio-zbraně a najít usvědčující dokumenty, které by zničily Umbrellu jednou pro vždy.

Přes všechny nepřátele a pasti se dostali až do hlavní části základny, kde na ně čekal plukovní Sergei Vladimir s novou, experimentální bio-zbraní s kódovým názvem T-A.L.O.S. Po jeho porážce získali dost materiálu a Umbrella byla jednou provždy zničena. Jejich úhlavní nepřítel, Albert Wesker, byl však stále na svobodě a oni proto věděli, že jejich boj ještě nekončí.

Založení BSAA a Il Veltro:

Po pádu Umbrella Corporation v roce 2003 bylo zřejmé, že spousta informací, týkajících se výzkumu virů, se dostala na černý trh a že hrozba bio-teroristických útoků je stále aktuální. Chris a Jill pomohli založit organizaci, zvanou BSAA (Bioterrorism Security Assessment Alliance), která měla bránit tvorbě a šíření virů.

V roce 2005 se roznesla informace o nové hrozbě, v podobě teroristické skupiny "Il Veltro", která měla již dříve na svědomí několik útoků. Jill a její dočasný kolega, Parker Luciani se setkávají s ředitelem BSAA, Clivem R. O'Brianem, který jim zadá nový úkol. Musí vypátrat ztracené agenty, Chrise a Jessicu Sherawat. Agenti sledují poslední známe souřadnice ztracené dvojce, což je zavede na zdánlivě opuštěnou loď, Queen Zenobia. Na lodi zjistí, že celá posádka je mrtvá a loď ovládá nový druh bio-zbraní.

Jill se sama vydává hledat Chrise, zatímco Parker čeká u mrtvého monstra, aby se přesvědčil, zda-li je opravdu mrtvé. Netrvá to dlouho a Jill narazí na muže, který připomíná Chrise. Je však svázaný a za zamčenými dveřmi, Jill proto hledá klíč. Nalezne ho a s Parkerem se setkají před onou kajutou. Když však vstoupí, zjistí, že to byla pouze figurína, která je měla vlákat. Když totiž vstoupí, do místnosti je přiveden uspávací plyn. Když se znovu probudí, jsou oba oddělení a beze zbraní. Musí se tedy znovu sejít, což je problém, protože loď je stále plná monster a oni jsou bezbranní.

Znovu se setkají a podaří se jim i získat zpět své zbraně. Prostřílí si cestu až na můstek, kde se setkávají s Raymondem Vesterem, agentem FBC. Po krátkém rozhovoru Vester odchází a oba agenti zamíří do komunikační místnosti, nejprve však musí nalézt klíč. Když se do místnosti dostanou, opět se tam sektají s Vesterem, který jim však oznámí, že jdou příliš pozdě a přehraje jim video, na kterém ukazuje velitel Il Veltra, Jack Norman, účinky [T-Abyss Viru].

Když prochází lodí, v kasínu narazí na Chrise s Jessicou, také se tam nachází jeden člen Il Veltra, jak se však ukáže, byl to opět Vester, který byl dvojitý agent. Jill a Chris se společně vydají do laboratoří, kde se pokoušejí neutralizovat T-Abyss Virus, zatímco Jessica a Parker se snaží zabránit potopení lodi. Při cestě zpět potkají postřeleného Parkera, který jim řekne, že i Jessica byla dvojitý agent. Nestihnou mu však pomoci včas a tak utíkají z lodi, před jejím zničením. Jakmile se dostanou na palubu, jsou napadeni obří bio-zbraní, ale podaří se jim ji zneškodnit.

Pro agenty nicméně ještě není konec, ředitel O'Brian jim odhalí celou pravdu o spiknutí, v jehož čele je Morgan Lansdale, bývalý ředitel FBC. Také jim odhalí existenci třetí totožné lodi, Queen Dido. Za účelem zisku nějakých důkazů o spiknutí se vydají Chris a Jill na třetí loď, kde jsou konfrontováni Jackem Normanem. Ten se záměrně nakazí T-Abyss virem a napadne agenty. Ti ho však zneškodní a dostanou se k důkazům, které potvrzují účast Lansdalea na spiknutí. Díky důkazům je Lansdale zatčen a FBC rozpuštěna.

Zmizení:

Po pádu Umbrella Corporation se s jejich výzkumem začalo obchodovat na černém trhu a dostal se tak k teroristickým skupinám po celém světě. jill4Hrozba bio-terorismu se stala všeobecným problémem a tak Jill a Chris, společně s předními představiteli farmaceutického průmyslu, založili skupinu zvanou BSAA na boj proti bio-terorismu po celém světě.

V roce 2006 se jim do rukou dostala informace o současné poloze Oswella E. Spencera, jednoho ze zakladatelů Umbrella Corporation. Okamžitě se vydají do Evropy, jejich úkolem je ho zajmout. Když však dorazí, všichni hlídači jsou mrtví a cesta do vily je volná. Uvnitř na ně však čeká spousta pastí a nástrah, včetně strážců podzemí, lidí, na kterých byl testován speciální vir. Když se dostanou do knihovny, nejen že naleznou Spencera mrtvého na podlaze, ale přímo nad ním stojí jejich starý známý, Albert Wesker. Okamžitě spustí palbu, ale jsou snadno poražení jeho nadlidskou silou. Když se Wesker chystá zasadit Chrisovi poslední ránu, Jill se obětuje a strhne Weskera společně s ní z okna.

BSAA okamžitě vyhlásila pátrání, ale ani Jill ani Weskera se nepodařilo najít. 29. listopadu 2006 byli oba oficiálně prohlášeni za mrtvé.

Testovací subjekt:

Jill nezemřela, zraněný Wesker ji vložil do stáze a později ošetřil. Chtěl ji využít jako testovací subjekt pro nový vir Uroboros a tak se pomstít Chrisovi. Štěstí však bylo na její straně a monitorovací přístroj zachytil nějaké abnormality. Pozdější testy ukázaly, že se v jejím těle usadil T-virus, pozůstatek z Raccoon City. Wesker se rozhodl vytvořit z její krve látku, která bude tlumit účinky viru Uroboros, protože ve stavu, v jakém je teď, je smrtelný. Po úspěšném zredukování síly viru byla Jill pod vlivem látky s označením P30 a léta sloužila jako Weskerova osobní stráž.

Kijuju:

Jill, stále pod nadvládou P30, dostala za úkol vypustit ve vesnici Kijuju Uroboros, aby útočil na agenty BSAA. Byla to záminka, pro vlákání Chrise do pasti. Ten také neváhá a vydává se do oblasti společně se svým doprovodem, Shevou Alomar. Pod neustálými útoky vesničanů jsou Chris a Sheva kontaktováni týmem Delta, který jim předloží informace a fotky z podezřelých míst. Na jedné z nich si Chris všimne ženy, co nápadně připomíná Jill. S novou motivací se tedy vydává vstříc honu na Ricarda Irvinga, který má být za rozesetí viru zodpovědný.jill5

Podaří se jim Irvinga nahnat do skladiště, kde se jej pokusí zajmout. Jsou však překvapeni kouřovým granátem a Irving s pomocí Jill zmizí. Jill mu poté předá peníze a vzorek Las Plagas, aby se mohl zbavit obou agentů. Irving je však poražen a Sheva zachytí, kam Jill míří. Ta se vydala podat hlášení Weskerovi a Excelle. Nejprve je poražena Excella, pro Jill však nejsou Chris a Sheva soupeřem, když však začnou střílet, Jill zmizí a objeví se samotný Wesker. Odhalí, že žena v kápi je skutečně Jill, ale i přes Chrisovu snahu, Jill jej neposlouchá. Po dlouhém souboji se jim podaří silou strhnou zařízení z její hrudi a Jill je tak zase svobodná, ale vyčerpáním upadá. Pochvíli se probudí a omlouvá se Chrisovi, říká, že ikdyž si byla vědoma všeho, co dělá, nemohla ovládat své tělo. Poté se Chris a Sheva vydávají pronásledovat Weskera, zatímco si Jill a Josh Stone, velitel týmu delta, probíjí cestu k vrtulníku. Z něj Jill kontaktuje Chrise a řekne mu o séru, které musí vpíchnout Weskerovi, pro jeho oslabení. Poté se vydají směrem, kam mířil i Wesker a jeho pronásledovatelé. Dostanou se k ním právě, když Wesker padá do vulkánu, Jill hodí Chrisovi a Shevě žebřík a poté podá RPG při poslední snaze Weskera, stáhnout je sebou.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost