Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391843243035.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Claire Redfield

claire
Rok narození: 1978
Působiště: Terra Save (nyní)
Hratelná v: Resident Evil 2, Resident Evil Code: Veronica
Ve filmu ztvárnila: Ali Larter claira

Claire Redfield je nyní členkou organizace pro ochranu lidských práv, Terra Save. Je to mladší sestra Chrise Redfielda a je jednou z mála přeživších tragédie v Raccoon City. Když Chris ukončil školu a přidal se k armádě, Claire pokračovala ve studiu a našla si zálibu v motorkách. Chris ji naučil bojovým technikám, jak používat střelné zbraně a také boj s nožem. Díky tomu byla schopná přežít konfrontaci s T-virem.
Tragédie v Racoon City:

Claire přijíždí do Raccoon City pátrat po svém bratru, Chrisovi, ale místo toho se ocitá v pekle. Při vstupu do města ji napadne zombie, ale je zachráněna Leonem S. Kennedy, který zrovna také dorazil do města. clairenSpolečně se rozhodnou dostat se z města, ale jsou rozděleni hordou zombie a tak každý sám míří na policejní stanici, kde doufají, že se setkají. Při prozkoumávání stanice Claire narazí na deník jejího bratra a dozví se, že Chris už není ve městě, ale v Evropě. Potká také dvanáctiletou holčičku, Sherry Birkin, dceru dvou důležitých vědců Umbrella Corporation, Williama a Annette Birkinových. Sherry je nakažena novým G-virem a Claire se rozhodne najít protilék. Těsně před tím, než Annette zemře, předá Claire návod, na tvorbu protiléku. Claire kontaktuje Leona a sama se vydává do laboratoře. Podaří se ji vytvořit protilék, ale je napadena zmutovaným Williamem a je nucena jej porazit. Po souboji se spustí sebedestrukční tlačítko, Claire se připojí k Leonovi a Sherry, které vpíchne protilátku. Společně chtějí opustit město podzemní dráhou, ale naposledy je napadne úplně zmutovaný William, je však zničen sebedestrukcí a všichni tři přeživší se dostávají z města.

Rockfort Island a Antarktida:

Tři měsíce po tragédii v Raccoon City se Claire vydává do Paříže, kde je jedna ze základen Umbrella Corporation, v naději, že nalezne svého bratra. Dostane se až do základny, ale je zachycena bezpečnostním systémem a zajata. Převezou ji v bezvědomí na Rockfort Island. Ten je však napaden a Claire je propuštěna Rodrigo Juan Ravalem, protože vypukla nákaza. Claire se spojí se spoluvězněm, Steve Burnsidem a kontaktuje starého známého Leona. Společně se Stevem se snaží dostat z ostrova pryč, ale narazí na Alberta Weskera, který se je rozhodne nechat žít, jako návnadu pro Chrise. Oba odlétají letadlem, které míří na základnu na Antarktidě. Když se objeví, zjistí, že na základně byl vypuštěn T-virus a tak se snaží utéct, ale jsou zajati Alexií Ashford. V té době se na Antarktidě objeví Chris a nalezne Claire. Jsou však rozděleni a Claire se vydává hledat Steva, který je však zabit. Claire, ikdyž v šoku, zahájí sebedestrukci základny a po pár bojích se s Chrisem dostávají, za pomoci vrtulníku, ze základny.

Incident v Harvardville:

Sedm let po incidentu v Raccoon City přilétá Claire na letiště ve městě Harvardville, aby se setkala s další členkou Terra Save a její vnučkou, Rani. Zatímco Claire a Rani čekaly, objevil se na letišti hlavní vědec společnosti WilPharma, Frederic Downing a senátor spojených států, Ron Davis. clairelDowning zmizí a senátorova ochranka je napadena zombie. Na letišti vypukne panika, všechno se ještě zhorší, když do terminálu narazí letadlo, ze kterého posléze začnou vylézat další zombie. Claire, Rani, senátor a pár dalších lidí se schová ve VIP salónku a kontaktují členy SRT. Když Claire venku uslyší křik, vydá se tam v naději, že by to mohli být další přeživší, ale místo toho narazí na dva členy SRT, Angelu Miller a Grega Glenna, které doprovází její starý známý, Leon S. Kennedy. Společně se dostávají přes terminál, Greg je zabit a ostatní jsou obklíčeni na křídle letadla. Senátor, ve snaze zachránit si vlastní život, shodí malou Rani dolů a sám uteče. Když Claire uslyší křik, neváhá a beze zbraně se jí vrhá na pomoc. Leon ji hodí svoji zbraň a Claire se okamžitě zbaví všech zombie okolo. Zbytek skupiny se bezpečně dostane ven z terminálu. Claire se společně s Downingem vydává do sídla společnosti WilPharma, kde však propukne panika, když se Curtis Miller infikuje G-virem. Nakonec je společnými silami Leona a Angely poražen a všichni se dostávají v bezpečí pryč těsně před tím, než je celá budova zničena. Claire správně usoudí, že za vším byl Downing a vydají se ho zatknout. Po jeho úspěšném zadržení se vydává Leon na další misi a Claire odjíždí společně s tetou a Rani.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost