Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835823691.jpg

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil 6

re6
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation 3, Xbox 360, PC
Hratelné postavy: Leon S. Kennedy, Helena Harper, Chris Redfield, Piers Nivans, Jake Muller, Sherry Birkin, Ada Wong
Další postavy: Derek C. Simmons, Carla Radames

Resident Evil 6 (v Japonsku Biohazard 6) je již devátá hra ze série Resident Evil. Hra se vrací ke kořenům v tom smyslu, že nabízí několik navzájem se proplétajících scénářů různých postav, ale co se herního stylu týče, jedná se spíš o akční hru, než Survival Horor. Hra vyšla 2. října na PlayStation 3 a Xbox 360 a o něco později i na PC. Vůbec poprvé se v jedné hře setkávají dva hlavní protagonisté Chris Redfield a Leon S. Kennedy. Příběh je zasazen do období asi šesti měsíců a odehrává se více jak patnáct let od zničení Raccoon City.

Příběh:

V Prosinci 2012 se v Edonii, ve východní Evropě, dostane žoldácká skupina k údajnému vitamínu, který má vylepšit jejich bojové schopnosti. Ve skutečnosti se však jedná o nově vytvořený virus, známý jako C-Virus, díky které všichni žoldáci zmutují. Jedinou výjimkou je Jake Muller, který má v těle protilátky. Setká se s vládní agentkou, Sherry Birkin, která má za úkol zajistit vzorek jeho krve, aby mohla vláda vytvořit protilátku ve velkém množství.

Jake souhlasí, že poskytne vzorek své krve, ale poze výměnou za 50 miliónů dolarů. Za pomoci BSAA se oba dostanou do vrtulníku, který je má dostat ze země. Mezitím bojují agenti BSAA, Chris Redfield, Piers Nivans a jejich tým, proti monstrům, nakaženým C-Virem, jménem J'avo. Jsou však napadeni ženou, která se představí jako "Ada Wong" a která nakazí celý tým, kromě Chrise a Pierse.align="left" Ti se zanedlouho změní v monstra a oba zbývající agenty napadnou. Těm se sice podaří utéct, ale Chris byl zasažen, praštil se do hlavy a trpí ztrátou paměti. Když se probudí v nemocnici, nic si nepamatuje, ale pronásledují ho strašné výčitky svědomí, proto uteče a straní se světa.

Vrtulník, ve kterém jsou Jake a Sherry je přepaden a havaruje. Sherry je zraněna, ale dozvídáme se, že má v sobě stále zbytky G-Viru, díky čemuž získala regenerační schopnosti. Než se dostanou na místo, kde mají být vyzvednuti, jsou znovu přepadeni a nakonec i zajati ženou, vypadající jako Ada Wong a novou bio-zbraní jménem Ustanak.align="right" Jake se zde dozvídá pravdu o svém otci, kterým nebyl nikdo jiný, než člen Umbrella Corporation, Albert Wesker. Jake a Sherry jsou odvezeni neznámo kam a je na nich prováděna řada experimentů.

V Červnu 2013 se Adam Benford, prezident Spojených Států, rozhodne odhalit pravdu o zničení Raccoon City, celému světu. Po jeho boku jejeho dobrý přítel a vládní agent, Leon S. Kennedy a členka národní bezpečnosti, Helena Harper. Než však k proslovu dojde, město Tall Oaks je napadeno bio-teroristy a většina obyvatelstva nakažena. Mezi nakaženými je i sám prezident a Leon je nucen ho zabít.

Helena zaveden Leona do místní katedrály, kde chce zachránit svoji sestru, když však na místo dorazí, Deborah, její sestra, je již nakažena. Potkají se s opravdovou Adou Wong a Helena jim oběma odhalí pravdu o jejím zapojení do útoku na prezidenta a o zradě poradce pro národní bezpečnost, Dereka C. Simmonse. align="left" Celé město je zničeno ze vzduchu, oba agenti však unikají a rozhodnou se pronásledovat Simmonse do čínské provincie Lanshiang.

Mezitím uprchají agentka Sherry Birkin a žoldák Jake Muller ze zajetí v čínském Lanshiangu, kde byli drženi po dobu šesti měsíců. Ve stejnou dobu se vrací Chris, kterému se částečně vrátila pamět, do služby a spolu s Piersem a novým týmem zamíří do Lanshiangu, kde jsou hlášeny nepokoje spojené s novým druhem viru. Chris se však výdává za osobní pomstou, mířenou na údajnou Adu, díky čemuž ztratí většina členů jeho týmu život.

Podaří se jim zahnat Adu do kouta ve stejnou chvíli, kdy se na místě objeví i Leon a Helena. Leon a Chris mají menší potyčku, avšak Leon Chrise nakonec přesvědčí, že potřebují Adu živou. Ženě se však podaří znovu uprchnout a tak ji Chris a Piers nadále pronásledují. Leon a Helena se mezitím vydávají na místo, kde se nachází Simmons. align="right" Tam se setkají s Sherry a Jakem a společně Simmonse konfrontují. Ten je nakažen C-virem a proto uteče. Leon a Helena ho však pronásledují. Sherry a Jake jsou mezitím znovu zajati.

Falešná Ada je dostižena oběma agenty, avšak někdo ji zastřelí. Chris a Piers kontaktují Leona a sdělí mu, že na město míří raketa plná C-Viru, Leon je poprosí, aby zachránili Jakea a Sherry. Sami několikrát konfrontují zmutovaného Simmonse a nakonec se jim ho podaří zneškodnit. Navíc jim opravdová Ada zanechá kompromitující materiály, které usvědčují Simmonse ze zrady a Leona a Helenu tak očišťují.

Mezitím se Chris a Piers dostanou na ropnou plošinu a zachrání Sherry s Jakem, jsou však napadeni obří bio-zbraní Haos. Jake se Sherry se vydávají k povrchu, zatímco Chris a Piers s monstrem bojují. I Jake a Sherry jsou napadeni, opět Ustanakem, nakonec se jim ho však podaří zničit nadobro a ze základny uprchnout. V boji s Haosem je Piers vážně zraněn a v nouzi se sám nakazí C-Virem, díky čemuž dočasně Haos porazí. align="left" Společně s Chrisem se dostanou k únikovým modulům, ale Piers Chrise do modulu strčí a ten zajistí a vystřelí. Haos se snaží modul zničit, ale Piers jej nadobro zneškodní společně s celou základnou.

Jake poskytne vzorek své krve vládě a té se podaří vytvořit protilátky. Chris se rozhodne zůstat v aktivní službě, aby uctil památku Pierse. A Leon a Helena jsou očištěni od všech obvinění a vrací se do služby.

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost