Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835628053.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Helena Harper

helena
Rok narození: 1989
Působiště: CIA (dříve), vládní agent (nyní)

Helena Harper je agentka tajné služby Spojených Států Amerických a bývalá agentka CIA. Má mladší sestru, Deboru.
Zavraždění prezidenta:

Ještě jako agentka CIA byla Helena vybrána, jako jedna z kandidátů k tajné službě. Ještě předtím však byla postavena mimo službu, protože proti skupině podezřelých použila nepřiměřené násilí. Když se vrátila do aktivní služby, zjistila, že její mladší sestra je v nemocnici, vinou jejího přítele. Rozzuřená Helena jej postřelila a její nadřízení ji proto odstranili z kandidátky k tajné službě. Zásluhou jejích činů si jí však všiml Derrek C. Simmons, poradce pro státní bezpečnost a člen "Rodiny".

Simmons unesl Deboru a Helena tak neměla na výběr a slíbila, že udělá cokoliv, jen aby sestru zachránila. Měla mu pomoci překonat prezidentskou ochranku, při jeho návštěvě univerzity v Tall Oaks, kde měl prezident Adam Benford pronést řeč, ve které odhalí pravdu o zničení Raccoon City. To by narušilo plány "Rodiny".

V den projevu vyslala skrz rádio Helena falešný signál, že do kampusu pronikla skupinka, jejímž cílem bylo zabití prezidenta. Tým, který měl prezidenta na starosti okamžitě vyrazil, Helena však zradila Simmonse a vydala se na místo, aby uvedla věci na pravou míru. Agenti ochranky však znali její minulost, a proto jí nevěřili, kromě jediného, Leona S. Kennedy, který se s Helenou okamžitě vydal za prezidentem.

Když však dorazili, bylo už pozdě, nalezli prezidenta již nakaženého. Prezident se bez váhání vrhl na Helenu, která se nedokázala přinutit jej zastřelit, a tak musel jednat Leon. I přes to, že to byl prezidentův nejbližší přítel, přinutil se vystřelit a prezident padnul mrtvý k zemí. Helena přiznala, že všechno je její vina, když však Leon žádal podrobnosti, řekla jen, že se musí dostat do kostela v Tall Oaks. Byli kontaktováni Ingrid Hunniganovou, vysvětlili jí situaci a ona ji ihned ohlásila.

Incident v Tall Oaks:

Nejdřív ze všeho se museli dostat z kampusu, což bylo těžší, než se zdálo, protože byl plný nakažených. Heleně se vůbec nelíbilo, že se Leon rozhodl pomoci muži, který nemohl najít svoji dceru, protože spěchali. O něco později na kameře viděli dva přeživší, kteří však byli přímo před jejich očima napadeni a Heleně dalo hodně práce Leona přesvědčit, že už je pozdě. Oběma agentům se podařilo dostat z budovy západním východem, kde nalezli policejní auto i s klíčky. Jízda však byla krátká. Leon převrátil auto, když se po nich natahoval zombie, který se dostal na střechu. Nehodu však oba přežili.

Hunniganová je navedla do stoky, skrz kterou se dostali do metra, kde nalezli dalšího přeživšího. Agenti se dostali až na ulici, kde však vládl chaos, přeživší byli napadáni, spousta se jich snažila ujet, ale místo toho bourali a tak se Leon, i přes Heleniny protesty, rozhodl bránit skupinku přeživších, která se držela pohromadě. Bránili je, dokud se neobjevil autobus, který je měl dopravit právě do kostela, kde se shromažďovali přeživší.

Hunniganová je informovala, že odpovědnost za útok na sebe bere skupina, která si říká Neo-Umbrella. V tom však řidič autobusu ztratí nad vozidlem kontrolu a vyletí ze silnice. Leon a Helena vyletí otevřenými dveřmi ven a stanou se tak jedinými přeživšími. Zkrátí si cestu přes hřbitov, ale když konečně dorazí ke kostelu, přeživší, jménem Paul, jim odmítne otevřít a tak jsou agenti nuceni bránit se vlně zombie. Po menší hádce s dalším přeživším Paul konečně otevře dveře a vpustí agenty dovnitř. Helena prozradí, že pod oltářem se nachází tajná chodba, ale když se jim ji konečně podaří otevřít, vypustí z ní monstrum, jménem Lepotitsa. Podaří se jim monstrum zabít, ale přišli o několik civilistů.

Helena stále odmítá říct pravý důvod, proč Leona zavedla do podzemí a ten začíná být netrpělivý. Dostali se do laboratoře, kde nalezli pásku, která zobrazovala zrození dvojníka Ady Wong. Když se však Leon zeptal, zda to bylo to, co mu chtěla Helena ukázat, řekla mu, že před třemi dny, když tu byla, tu nic takového nebylo. Dostali se až do jeskyní, kde Helena konečně nalezla to, co hledala, svoji sestru. Podařilo se jim ji dostat z bezvědomí, po chvíli však Deboru postihli strašné bolesti. Helena zděšeně sledovala, jak její sestru obalovala lepkavá hmota, která se změnila v kokon. Kokon začal praskat a objevila se znovu její sestra, když se po ní však Helena natáhla, projel Debořinou hlavou šíp a odhodil ji dozadu.

Helena rozzuřeně namíří na Adu zbraň, Leon ji však zarazí. Jeskyně začíná jevit známky zřícení, když Debora opět vstane a začne na trio útočit. Po sérii několika soubojů se celá skupina zřítí o několik pater níž a Helena zachytí svoji sestru za ruku na okraji útesu. Debora však nejeví známky toho, že by sestru poznávala a proto jí Helena, se slibem, že ji pomstí, pouští, Teprve teď poví Leonovi úplně vše a o svém zapletení se Simmonsem, načež Ada poznamená, že to je Simmonsovi podobné. Ještě předtím, než Ada zmizí, řekne Leonovi a Heleně, ať jsou opatrní, protože stojí proti lidem, co doopravdy řídí tuhle zemi.

Oba jsou opět kontaktováni Hunniganovou, a když se chystají říci jí vše, co ví o Simmonsově zapletení do celé akce, zjistí, že Simmons už je na místě. Helena jej naštvaně obviní, že vše je jeho vina, ale Simmons jen zmíní, jak Helena podezřele opustila svoje stanoviště a navrhne, aby se oba ihned dostavili a hájili. Hovor je přerušen a Helena souhlasí, že se spojí s Leonem, aby dostala Simmonse za to, co provedl. Dostanou se až do jezera, odkud sledují zničení celého Tall Oaks a tím pádem i všech důkazů proti Simmonsovi. Opět jsou kontaktováni a dozví se, že Simmons odletěl do Číny, kde došlo k dalšímu útoku. Leon požádá Hunniganovou, aby je nahlásila, jako mrtvé a vypraví se společně s Helenou do Číny.

Provincie Lanshiang:

V letadle, mířícím do Číny, se Helena zeptá, proč Leon neřekl pravdu a neočistil tak svoje jméno a on jí řekne, že to by Simmonse nezastavilo. Letadlo se dostane do turbulencí, Leon proto zamíří ke kokpitu a zjistí, že pilot je nakažený. Podaří se jim ho vyhodit z letadla, ale on už stihl nakazit i několik cestujících. Leon se řízení a Helena drží všechny nakažené na uzdě. Podaří se jim nouzově přistát v Lanshiangu a když letadlo opustí, narazí Leon na starou známou, Sherry Birkin, nyní agentku DSO a také na žoldnéře, Jakea Mullera.

Situace se přiostří, když Leon zjistí, že Sherry pracuje pod přímým dohledem Simmonse a chce odpovědi, což se nelíbí Jakeovi. Jsou však napadeni bio-zbraní, jménem Ustanak, která pronásleduje Jakea a Sherry. Bojují s Ustanakem a daří se jim ho držet na uzdě, dokud se nezřítí stožár a nespadne přímo na něj. Rozdělí však obě dvojice. Sherry na ně zakřičí, že se má setkat se Simmonsem v nedaleké budově Kwun Leng, ale Leonovu odpověď přeruší výbuch. Helena se ptá, jestli budou Sherry a Jake v pořádku a Leon poznamená, že jen doufá, že Jake je tak dobrý, jak si o sobě myslí.

Po cestě na místo setkání narazí na ženu, co vypadá přesně jako Ada a tak se ji rozhodnou pronásledovat. Podaří se jim ji dostihnout se zpožděním, oproti druhé dvojici pronásledovatelů. Jsou to agenti BSAA, Chris Redfield a Piers Nivans. Po krátkém souboji mezi Leonem a Chrisem, se ženě podaří uniknout a Piers ji pronásleduje. Chris se chystá jít také, ale Leon jej zastaví a podaří se mu ho přesvědčit, že ženu potřebují živou. Helena se ptá, zda mu mohou věřit a Leon ji řekne, že Chris je v tom stejně dlouho, jako on a že mu věří.

Když dorazí do Kwun Leng, Simmons je překvapen, že je vidí, obzvlášť, když vzápětí dorazí i Sherry a Jake. Po krátké slovní potyčce přizná Simmons, že je zodpovědný za útok na město, ale za smrt prezidenta prý může Leon. Strhne se přestřelka, během které je však sám Simmons nakažen C-virem a uteče na nedaleký vlak, kam jej Leon a Helena pronásledují. Simmons pod vlivem C-viru zmutuje a napadne oba agenty. Po dlouhém souboji na jedoucím vlaku, se podaří Heleně střelit Simmonse do hlavy a ten klopýtne a spadne přímo pod vlak, který jej přejede. Vlak však díky tomu vykolejí a Leon a Helena z něj seskočí do vody nedaleko.

Když vylezou, spojí se s nimi opět Hunniganová a oznámí jim, že Sherry a Jake byli uneseni. Leon se snaží kontaktovat někoho z BSAA a podaří se mu spojit přímo s Chrisem, který na ně zakřičí, aby co nejrychleji vypadli, protože celé město bylo, skrz naváděnou raketu, nakaženo C-virem. Leon mu řekne, aby zachránil Sherry a Jakea, že jsou důležití, pro záchranu přeživších, protože Jake je klíčem k protiléku na C-virus. Chris mu na oplátku poví o smrtí ženy, kterou pronásledovali a kterou považovali za Adu Wong.

Rozhodnou se najít přeživší a uprchnout z města. Za pomoci členů BSAA se jim podaří vyhnout mlze, která obsahuje virus. Nalezli vojenské auto, s jedním vojákem uvnitř a namířili si to k věži Quad Tower, kde se údajne shromažďovali přeživší. Byli však nuceni opustit vozidlo a začali se okolo nich objevovat nakažení. Vysvobodila je však Ada Wong ve vrtulníku a dostali se až ke věži. Na jejím vrcholku jsou zaraženi, když vidí Adu bojovat s nikým jiným, než se zmutovaným Simmonsem, po dlouhém souboji se jim podaří Simmonse zneškodnit a Ada se s nimi rozloučí. Zamíří k vrtulníku, který jim Ada nechala, ale jsou opět napadeni neodbytným Simmonsem, který se zregeneroval vstřebáním ostatních nakažených. Po dalším souboji se jim ho konečně podaří sestřelit raketometem, který Ada nechala ve vrtulníku a Simmons spadne z budovy, jeho mutace se zvrátí a ve své normální podobě se nabodne na obrovský obelisk, který tak jednou provždy ukončí jeho život.

Dostanou se až k helikoptéře a zjistí, že Ada uvnitř nechala ještě datadisk, na kterém jsou usvědčující materiály proti Simmonsovi a který tak očišťuje jejich jména. Naposledy jsou kontaktování Hunniganovou, která jim oznámí, že se podařilo získat protilék na C-virus a oba agenti odlétají.

Návrat do služby:

Někdy po incidentu v Číně jde navštívit Helena hrob své sestry, společně s Leonem, Hunniganovou a dalšími dvěma agenty. Helena poznamená, že je načase, aby převzala odpovědnost, za své činy a že je připravena na vazbu. Leon k ní přistoupí a místo pout ji do ruky vloží její zbraň. Zmatená Helena prohlásí, že to její vinou byl zabit prezident. Hunniganová jí oznámí, že na základě důkazů bylo rozhodnuto, že proti ní nebudou vznesena žádná obvinění , ale vzhledem k jejím protestům Leon jednoduše poznamená, že prezident Benford by to tak chtěl.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost