Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391842808753.jpg

Ikona

Kategorie: Postavy

Carla Radames

carla
Rok úmrtí: 2013
Působiště: Neo-Umbrella

Carla Radames byla geniální výzkumnice, pracující pro Dereka C. Simmonse. Byla to právě ona, kdo vynalezl C-virus. Kvůli pohrdání, ze strany Simmonse, se stala dvojnicí Ady Wong a zakladatelkou Neo-Umbrella.
C-virus, Project Ada a Neo-Umbrella:

V mládí byla Carla velice nadaná a inteligentní a doktorát z genetického inženýrství dokončila už v pouhých patnácti letech. Její extrémní nadání eventuelně zaujalo Dereka C. Simmonse. Carla pro něj začala pracovat na výzkumu virů a v roce 2001 začala práci na viru, z něhož se později stal C-virus. Její práce začala se vzorkem T-Veronica viru, který měl posloužit jako základ, pro nový virus. Dalším krokem byla kombinace s G-virem, jehož vzorek obdržela z těla Sherry Birkin.

V roce 1998 započal Simmons práci na Projektu Ada, kvůli jeho posedlosti Adou Wong. Carla se stala vedoucí projektu a jejím úkolem bylo stvořit Adu Wong, která bude posedlá Simmonsem, stejně jako byl on posedlí jí. Léta se snažila Carla pomocí nově stvořeného C-viru naplnit Simmonsovi představy, ale vedlo to jen k obrovskému množství nezdarů. Simmons už ztrácel trpělivost a tak se rozhodl použít jako další testovací subjekt právě Carlu, díky její fyzické podobnosti s Adou.

30.dubna 2009 byla Carla Radames úspěšně znovuzrozena, její tělo perfektní obraz Ady Wong a její mysl připravena, aby si ji Simmons mohl pozměnit dle vlastních přání. Carla prakticky přestala existovat, její tělo i mysl podobné Adě, jen maličká část jejího já zůstala zachována. Ta část se ji neustále snažila přesvědčit, že Simmons ji zradil, ale Carla jí nevěnovala pozornost.

Po nějaké době však Carla přeci jen povolila ve snaze, potlačit své staré já a to se dralo na povrch. Carla, nyní už zcela při smyslech, založila v Číně organizaci, nazvanou Neo-Umbrella. Jejím primárním cílem byla tvorba mocných bio-zbraní, jako byl například Ustanak a hlavně Haos. Carla, která doposud poslouchala Simmonsovi příkazy, však připravovala pomstu za to, jak ji zradil.

Edonia:

V Prosinci 2012 odcestovala Carla, na rozkaz Simmonse, do, občanskou válkou zničené, Edonie. Jejím úkolem bylo potvrdit či vyvrátit zprávu o tom, že žoldnéř Jake Muller má v těle protilátky proti C-viru. Také se měla postarat o to, že agentka BSO Sherry Birkin se společně s Jakem dostanou v pořádku ze země. Carla brzy zjistila, že Jakeova krev doopravdy obsahuje protilátky, měla s ním však vlastní plány a proto poslala Ustanaka, aby jej zajal.

Byla však objevena agenty BSAA, Chrisem Redfieldem a Piersem Nivansem. Představila se jim jako Ada Wong a tvrdila, že pracuje na místní radnici, kde ji žoldnéři drželi jako rukojmí. Také jim řekla, že se žoldnéři naočkovali něčím, čemu říkají C-virus a začali ošklivě mutovat, což potvrdilo domněnku BSAA, že právě C-virus tvoří nakažené J'avo. Také jim tvrdila, že zaslechla, že celou válku financuje organizace, říkající si Neo-Umbrella.

Agenti BSAA ji dopravili zpět na radnici, avšak narazili na skupinu nakažených. Carla navrhla, že se jim mohou snadno vyhnout, že jim ukáže cestu, byla to však past, do které se chytili všichni agenti, kromě Chrise a Pierse. Carla vhodila mezi uvězněné agenty granát, který obsahoval jehly, napuštěné C-virem. Poté se Carla vydala k místu, kde měla být vyzvednuta Sherry a Jake, ale čekal tam na ně Ustanak a oba je zajal. Carla je nechala transportovat do výzkumného centra v Číně.

Lanshiang, Čína:

V Červnu 2013 kontaktovala Carla, vydávající se za Simmonse, pravou Adu Wong a poslala ji do tajné ponorky v Atlantiku, kde měli údajně být, pro Adu, zajímavé informace. Carla ji také informovala o připravovaných útocích na město Tall Oaks a čínskou provincii Lanshiang a také, že vše je pod záštitou organizace, zvané Neo-Umbrella. Poté, co Ada přežije útok v Tall Oaks, je znovu kontaktovaná, to je však již v době, kdy viděla video o stvoření svého dvojníka a proto jí dojde, že to není Simmons, kdo ji kontaktuje. Simmons a "Rodina" se snaží udržet na světě mír, zatímco Carla jej chce zničit. Carla se jí však jen vysměje a řekne, že to právě Adu bude svět vinit.

Když se Carle podařilo získat vzorek krve Jakea Mullera, ihned začala pracovat na zesílení C-viru. Trvalo to šest měsíců, ale Carle se podařilo virus zdokonalit natolik, že k mutaci docházelo okamžitě a nakažený navíc postupně procházel hned několika stupni mutace.

Stvůry, stvořené Neo-Umbrellou rozšířily ve městě chaos. Carla se opět setkala s Chrisem, Piersem a kapitánem Bravo týmu, kterého úspěšně nakazila. Chris a Piers jej zneškodnili a pronásledovali Carlu, dokud se jim nepodařilo ji zahnat do kouta ve staré továrně. Tam se k nim připojili i agenti Leon S. Kennedy a Helena Harper. Po krátké potyčce, kdy se hádali, zda ji zabít, či vzít do vazby, se Carle podařilo uprchnou a tak agenti BSAA pokračovali v pronásledování.

Pronásledovali ji až k letadlové lodi, odkud vypustila své J'avo a tam se dozvěděla, že nakažení Simmonse proběhlo úspěšně. Agenti BSAA ji konečně dostihli. Carla se Chrise snažila vyprovokovat, ale docílila pouze toho, že Chris ji z ruky vystřelil vzorek viru a chystal se ji vzít do vazby. Carla jim oznámila, že loď, na které se nachází, je připravena k vystřelení raket, obsahujících C-virus. Než ji stihl Chris zajmout, objevil se vrtulník a člen "Rodiny" střelil Carlu přímo do hrudi. I přes to byla Carla spokojená, protože její plán byl zatím úspěšný a tak přistoupila k okraji lodi a skočila dolů, vstříc smrti.

Na spodní palubě, kam Carla dopadla, k ní přistoupila Ada Wong, která ji viděla padat. Řekla jí, že kdyby Carla nebyla tolik posedlá pomstou, klidně by ji se zničením Simmonse pomohla. V tu chvíli se však Carla zvedla, a díky zdokonalenému C-viru, začala mutovat. Prohlásila, že to ona je pravá Ada Wong a že nepotřebuje ničí pomoc, protože její plán jde skvěle. Carla pronásledovala Adu po celé lodi a díky své nové mutaci tvořila na krátkou chvíli další své klony, které na Adu útočili. Podařilo se jí ji zahnat do kouta, Ada však prostřelila láhev s nitrogenem a způsobila, že plyn Carlu zmrazil a snadno ji tak zničila jednou provždy.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost