Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835628650.jpg

Ikona

Kategorie: Výzkum

Uroboros

uroboros

Uroboros byl speciálně vylepšená odnoš viru Progenitoru, kterou stvořil Albert Wesker.
Historie:

Uroboros byl stvořen Albertem Weskerem, za pomoci jedné z vrchní představitelek Africké části společnosti Tricell, Excelly Gionne. K jeho vytvoření bylo nejspíš použito hned několik druhů virů, ale dvěma klíčovými faktory byly, květina, známá pod názvem "Schody ke slunci", která roste výhradně v africké oblasti Kijuju a Jill Valentine, jejíž tělo obsahovalo jedinečnou protilátku, proti T-viru.

Stvoření a produkce:

Wesker se o africké pobočce Umbrella Corporation dozvěděl nejspíš během rozhovoru s Oswellem E. Spencerem, nebo z jeho záznamů a začal se o ni zajímat po Spencerově smrti. Zájem projevili také investoři společnosti Tricell, kteří Weskerovi poskytli finance na výzkum. Jeho výzkum byl zezačátku neúspěšný, protože vir, který bude později znám jako Uroboros, byl velice jedovatý. Žádný z testovacích subjektů nepřežil moc dlouho.

Wesker chtěl původně použít Jill, kterou zachránil po pádu ze Spencerovi vily, pouze jako pokusného králíka, objevil však u ní velice zvláštní věc. Protilátka, kterou Jill dostala poté, co byla nakažena Nemesisem v Raccoon City, měla virus zničit, místo toho jej však udržovala v klidném stavu. Kryostáze, do které Wesker Jill zavřel, nejspíš tento proces vyrušila, virus byl z jejího těla odstraněn nadobro, ale její tělo začalo navíc protilátky vytvářet. Wesker se rozhodl tohoto využít, pro zmírnění síly jedu svého nového viru.uroboros1

Vzhledem k úloze, kterou Jill během tvorby viru hrála, už nebylo možno ji použít jako pokusného králíka, proto pro ni Wesker našel jiné využití. Jeho dalším cílem bylo vypuštění viru do světa. Tento plán však zhatili agenti BSAA, Sheva Alomar a Weskeruv starý známý, Chris Redfield, kteří Weskera zabili a zabránili tak vypuštění viru.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost