Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835826105.jpg

Ikona

Kategorie: Výzkum

T-Virus

tvirus
T-Virus pod mikroskopem

Tyrant Virus, spíše znám jako T-Virus, je mutagenní virus, který vytvořil spoluzakladatel Umbrella Corporation, doktor James Marcus.
Historie:

T-Virus poprvé spatřil světlo světa roku 1978, když doktor Marcus spojil Progenitor a pijavice. Kvůli vnitřním sporům v korporaci, nechal však Oswell E. Spencer Marcuse zavraždit a objev T-Viru byl připisován jednomu z Marcusových učňů, jménem William Birkin.

Během následujících let vzniklo hned několik vzorků T-Viru a začalo se s produkcí prvních bio-zbraní, mezi které patří Hunter, nebo Cerberus a také jejich veledílo, Tyrant.

Incidenty:

Začátkem roku 1998 byl James Marcus přiveden zpět k životu, díky T-Viru, který se v něm usadil a desítky let přežíval. Rozhodl se pomstít a tak v laboratořích Umbrella Corporation v pohoří Arklay vypustil T-Virus, díky čemuž se většina pracovníků přeměnila na krvelačné zombie.

V blízkém městě, Raccoon City se začali šířit zvěsti o podivných útocích a netrvalo to dlouho a na místo byl vyslán Bravo tým elitní jednotky S.T.A.R.S. Byli však napadeni a někteří zabiti. Jejich zmizení způsobilo, že se do oblasti vydal i Alfa tým, který byl také napaden, jeden člen zabit a zbývající nalezli útočiště v blízké opuštěné vile. Několika členům týmu se podařilo uniknout a vila a společně s ní i nákaza byly zničeny.

Netrvalo však dlouho a již v září téhož roku došlo k dalšímu úniku viru, tentokrát v kanalizaci Raccoon City, což vedlo k jeho kontaminaci a pozdějšímu zničení.

Téhož roku také došlo k úniku viru na základnách Rockfort Island a Sheena Island, obě však byly zničeny dřív, než se mohl virus rozšířit.

V roce 2002 došlo k úniku T-Viru také na luxusní zaoceánské lodi patřící Umbrella Corporation, Spencer Rain. Virus se také dostal do rukou drogového kartelu v Jižní Americe.

K zatím poslednímu přímému použití T-Viru došlo v roce 2005 na letišti ve městě Harvardville a na centrále společnosti WillPharma.

Způsoby nákazy:

Při vývoji byl T-Virus podáván primárně nitrožilně, nicméně ukázalo se, že je schopen rozšířit nákazu do těla i skrze další prostředky.


  •       Voda - Virus je schopen přežít ve velké koncentraci vody a stále si zachovat svoji sílu. Právě díky šíření se vodou, proběhla infekce obyvatel Raccoon City takovou rychlostí.
  •       Vzduch - Ačkoliv nejsou přímé důkazy, z některých zdrojů vyplívá, že po krátkou dobu od vypuštění se virus může dostat do těla skrze vzduch.
  •       Kontakt - Nejúčinnější metodou je přímý kontakt s nakaženou osobou, respektive každé kousnutí, škrábanec či jiný šrám způsobí, že se virus dostane do těla, kde jej krev roznese.


Způsoby léčby:

Existují 4 známé druhy protiléků proti T-Viru. Musí se však použít v rané fázi nákazy, jinak se stanou neúčinnými.


  •       Vakcína z nemocnice v Raccoon City - Doktor Douglas Rover dokázal vytvořit protilék na T-Virus, avšak než jej stihl začít vyrábět ve větším množství, stal se obětí svých nakažených kolegů. Většina informací o přípravě byla zničena při výbuchu nemocnice, nebo je ukradl Nicholai Zinoviev. Jediný vzorek stihl zajistit Carlos Oliveira a s jeho pomocí vyléčit Jill Valentine. Později se však ukázalo, že protilátka virus nezničila, pouze jej "uzavřela" do hibernace a virus po čase sám zmizel. Díky čemuž také Jill získala protilátky.
  •       Daylight - Daylight byl lék, který vytvořili doktoři Greg Muller a Peter Jenkins z univerzity v Raccoon City. Žádný vzorek tohoto antiviru však pravděpodobně neopustil Raccoon City.
  •       AT1521 - AT1521 vyvíjela Umbrella Corporation ve svých laboratořích v Raccoon City a právě díky této vakcíně nedošlo k šíření viru mimo město.
  •       T-vaccine - T-vaccine byl lék, který vytvořila WilPharma. Všechny vzorky až na jeden byly zničeny, avšak poslední vzorek se podařilo zajistit americké vládě.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost