Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391838257466.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Výzkum

T-Virus

tvirus
T-Virus pod mikroskopem

Tyrant Virus, spíše znám jako T-Virus, je mutagenní virus, který vytvořil spoluzakladatel Umbrella Corporation, doktor James Marcus.
Historie:

T-Virus poprvé spatřil světlo světa roku 1978, když doktor Marcus spojil Progenitor a pijavice. Kvůli vnitřním sporům v korporaci, nechal však Oswell E. Spencer Marcuse zavraždit a objev T-Viru byl připisován jednomu z Marcusových učňů, jménem William Birkin.

Během následujících let vzniklo hned několik vzorků T-Viru a začalo se s produkcí prvních bio-zbraní, mezi které patří Hunter, nebo Cerberus a také jejich veledílo, Tyrant.

Incidenty:

Začátkem roku 1998 byl James Marcus přiveden zpět k životu, díky T-Viru, který se v něm usadil a desítky let přežíval. Rozhodl se pomstít a tak v laboratořích Umbrella Corporation v pohoří Arklay vypustil T-Virus, díky čemuž se většina pracovníků přeměnila na krvelačné zombie.

V blízkém městě, Raccoon City se začali šířit zvěsti o podivných útocích a netrvalo to dlouho a na místo byl vyslán Bravo tým elitní jednotky S.T.A.R.S. Byli však napadeni a někteří zabiti. Jejich zmizení způsobilo, že se do oblasti vydal i Alfa tým, který byl také napaden, jeden člen zabit a zbývající nalezli útočiště v blízké opuštěné vile. Několika členům týmu se podařilo uniknout a vila a společně s ní i nákaza byly zničeny.

Netrvalo však dlouho a již v září téhož roku došlo k dalšímu úniku viru, tentokrát v kanalizaci Raccoon City, což vedlo k jeho kontaminaci a pozdějšímu zničení.

Téhož roku také došlo k úniku viru na základnách Rockfort Island a Sheena Island, obě však byly zničeny dřív, než se mohl virus rozšířit.

V roce 2002 došlo k úniku T-Viru také na luxusní zaoceánské lodi patřící Umbrella Corporation, Spencer Rain. Virus se také dostal do rukou drogového kartelu v Jižní Americe.

K zatím poslednímu přímému použití T-Viru došlo v roce 2005 na letišti ve městě Harvardville a na centrále společnosti WillPharma.

Způsoby nákazy:

Při vývoji byl T-Virus podáván primárně nitrožilně, nicméně ukázalo se, že je schopen rozšířit nákazu do těla i skrze další prostředky.


  •       Voda - Virus je schopen přežít ve velké koncentraci vody a stále si zachovat svoji sílu. Právě díky šíření se vodou, proběhla infekce obyvatel Raccoon City takovou rychlostí.
  •       Vzduch - Ačkoliv nejsou přímé důkazy, z některých zdrojů vyplívá, že po krátkou dobu od vypuštění se virus může dostat do těla skrze vzduch.
  •       Kontakt - Nejúčinnější metodou je přímý kontakt s nakaženou osobou, respektive každé kousnutí, škrábanec či jiný šrám způsobí, že se virus dostane do těla, kde jej krev roznese.


Způsoby léčby:

Existují 4 známé druhy protiléků proti T-Viru. Musí se však použít v rané fázi nákazy, jinak se stanou neúčinnými.


  •       Vakcína z nemocnice v Raccoon City - Doktor Douglas Rover dokázal vytvořit protilék na T-Virus, avšak než jej stihl začít vyrábět ve větším množství, stal se obětí svých nakažených kolegů. Většina informací o přípravě byla zničena při výbuchu nemocnice, nebo je ukradl Nicholai Zinoviev. Jediný vzorek stihl zajistit Carlos Oliveira a s jeho pomocí vyléčit Jill Valentine. Později se však ukázalo, že protilátka virus nezničila, pouze jej "uzavřela" do hibernace a virus po čase sám zmizel. Díky čemuž také Jill získala protilátky.
  •       Daylight - Daylight byl lék, který vytvořili doktoři Greg Muller a Peter Jenkins z univerzity v Raccoon City. Žádný vzorek tohoto antiviru však pravděpodobně neopustil Raccoon City.
  •       AT1521 - AT1521 vyvíjela Umbrella Corporation ve svých laboratořích v Raccoon City a právě díky této vakcíně nedošlo k šíření viru mimo město.
  •       T-vaccine - T-vaccine byl lék, který vytvořila WilPharma. Všechny vzorky až na jeden byly zničeny, avšak poslední vzorek se podařilo zajistit americké vládě.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle d...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, fur...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Resident Evil 2

Je mi líto, ale návody nepíšu. Jsem toho názoru...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 11.4.2020 9:24

Resident Evil 2

Nemohi byste napsat návod na tuhle hru? Prosím.

Zaslal/a: Filip-Repa  •  Čas: 9.4.2020 18:16

Návštěvnost

TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat