Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391836628655.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Postavy

James Marcus

marcus
Rok narození: 1918
Rok úmrtí: 1998
Působiště: Umbrella Corporation

James Marcus byl geniální vědec, jeden ze tří původních zakladatelů Umbrella Corporation a tvůrce T-viru.
Mládí a založení společnosti:

James Marcus se narodil roku 1918 a už od mládí vykazoval nadměrný intelekt. Na škole se ukázal být expertem na biologii a virologii. Také se během studií spřátelil s dalším ze zakladatelů Umbrella Corporation, Edwardem Ashfordem. Po studiích se stali společně výzkumníky v oboru virologie a díky financování, které se jim dostalo od dalšího, z Ashfordových přátel, Oswella E. Spencera, roku 1967 nalezli virus, který dal základ viru Progenitor.


Marcus a Spencer věřili, že virus má obrovský vojenský potenciál, zatímco Ashforda zajímal pouze výzkum. Jako krytí, pro svoji nelegální činnost, společně založili Umbrella Corporation, farmaceutickou společnost, která si vybudovala dostatečnou autoritu a umožnila jim tak v soukromý pracovat. Roku 1968 se stal hlavou výzkumného týmu, a ačkoliv Ashford o rok později zemřel, Marcus s výzkumem nepřestal, a to se mu vyplatilo, když v roce 1978 objevil T-virus, spojením Progenitoru a pijavic.


Tento objev mu zajistil uznání z řad výzkumníků a eventuelně lepší pozici v Umbrella Corporation, do cesty se mu však postavil Spencer, který se cítil ohrožen. Předal výzkum Marcusovým nejlepším studentům, což byli Albert Wesker a William Birkin a celý výzkum přesunul.

Pokračování výzkumu:

I přes to, že jeho výzkum přebrali druzí, Marcus nadále věřil, že pijavice jsou ta správná cesta a tak pokračoval ve výzkumu na vlastní pěst. Podařilo se mu stvořit několik prvních bio-zbraní tak, že křížil T-virus s nejrůznějšími tvory a následně používal své kolegy jako pokusné králíky. Práce o samotě si na něm však začala vybírat daň po mentální stránce.

Vražda:

Spencer začínal být paranoidní a věřil, že Marcus pracuje na něčem, co by ho mohlo vynést na Spencerovu pozici, a protože to nechtěl připustit, pověřil Weskera a Birkina jeho eliminací. Jednoho dne, roku 1988 vtrhlo do Marcusovy laboratoře ozbrojené komando a rozstřílelo ji celou i s Marcusem. marcus1Poslední, co viděl, byli Wesker a Birkin, když jej drželi při zemi a čekali, než vykrvácí. Poté jeho tělo hodili do stoky.


Při zničení laboratoře se však rozbila nádoba, kde Marcus uchovával pijavice, nakažené T-virem a jedna z nich se mu dostala do těla skrz ústa a spojila se s jeho DNA a přetvořila jej na něco, co už nepřipomínalo člověka. Po nějaké době se naučil ovládat pijavici, která nyní připomínala Marcuse přibližně v jeho dvaceti letech. Také se naučil ovládat ostátní pijavice, nazýval je svými dětmi.

Pomsta a smrt:

Oživený Marcus doslova překypoval nenávistí a touhou po pomstě. V roce 1998 vypustil ve výzkumné zařízení v pohoří Arklay T-virus a odstartoval tak vlnu událostí, které měli za následek povolání týmu S.T.A.R.S. Marcus se ve stoce setkává Rebeccou Chambers a Billy Coenem, a ačkoliv je odolný proti kulkám, je vystaven slunečnímu svitu, jeho hlavní slabině a následně zabit kulkou do hlavy.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle d...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, fur...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Resident Evil 2

Je mi líto, ale návody nepíšu. Jsem toho názoru...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 11.4.2020 9:24

Resident Evil 2

Nemohi byste napsat návod na tuhle hru? Prosím.

Zaslal/a: Filip-Repa  •  Čas: 9.4.2020 18:16

Návštěvnost

TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat