Informace

Menu

Galerie

605604_20120801_screen014.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil Code: veronica

recod
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: Dreamcast, PlayStation 2, GameCube
Hratelné postavy: Chris Redfield, Claire Redfield, Steve Burnside
Další postavy: Albert Wesker, Alexia Ashford

Resident Evil Code: veronica (v japonsku Biohazard Code: Veronica) je čtvrtým pokračováním herní série Resident Evil a taktéž hrou v žánru Survival Horror. Děj je zasazen do období 3 měsíců po událostech v Raccoon City. Hra vyšla v roce 2000 a je první hrou, jejíž základní platforma nebyla Playstation, ale Sega Dreamcast. Své předělávky na Playstation 2 se ale dočkala.

Příběh:

Uplynuli již 3 měsíce od katastrofy v Raccoon City a Claire Redfield stále pátrá po svém bratrovi Chrisovi. Její pátrání ji zavede až do Evropy, přesněji do Paříže, kde má jednu ze svých základen Umbrella Corporation. img Po menších šarvátkách je zajata a v bezvědomí uvězněna. Převezou ji na Rockfort island, kde se probouzí za zvuků mohutných explozí, když je základna bombardovaná. Při bombardování se uvolní T-virus a Claire se tak opět ocitá v pekle zombie a biologických zbraní. Pomocnou ruku ji nabídne spoluvězeň Steve Burnside, s jehož pomocí se ji podaří přežít. Šílený majitel zařízení, Alfred Ashford a jeho sestra Alexia je však nenechají utéct a násilím je odvléknou do podobného zařízení na Antarktidě. I od tam se snaží utéct a Steve smrtelně zraní Alfreda, zatímco Claire bojuje s mutující Alexii.

Mezitím, když Chris Redfield prohledává jiná zařízení Umbrella Corporation v Evropě, je kontaktován Leonem S. Kennedy o tom, že jeho sestra byla unesena. Neváhá a vydává se do Paříže, kam, jak se dozvěděl, Claire směřovala. img Tam však nenajde Claire, ale něco s čím absolutně nepočítal. Najde tam Alberta Weskera. Ten mu řekne, že Claire byla převezena na Antarktidu, také že pracuje pro novou společnost a jak také Chris zjistí, už to není ten Wesker jakého si pamatuje, je teď super rychlý a silný. Chris se vydá na Antarktidu pro Claire, ale když ji konečně najde, zase se rozdělí, protože Claire se vydá hledat Steva.

Když jej však najde, Steve ji zachrání život před zmutovaným Alfredem a umírá. Na Antarktidu se také vydal Wesker, sledujíc zájem získat vzorek vylepšeného T-veronica viru, jehož jediný vzorek u sebe má Alexia. Wesker sní bojuje, ale prohrává a tak nastaví sebedestrukci a zmizí. img Chris se Alexie zbaví pomocí speciálního prototypu zbraně a společně s Claire opouští základnu dřív, než vyletí do vzduchu. Po tomto incidentu chtěla Claire, aby ji Chris slíbil, že už jí neopustí, ale ten řekl, že musí Umbrellu a Weskera zničit jednou provždy.

Poté se kontaktovali s Jill a připojili se k organizaci BSAA, po dalších pět let společně bojovali proti Umbrelle a dalším teroristickým skupinám, používajícím bio-zbraně.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle d...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, fur...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Resident Evil 2

Je mi líto, ale návody nepíšu. Jsem toho názoru...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 11.4.2020 9:24

Resident Evil 2

Nemohi byste napsat návod na tuhle hru? Prosím.

Zaslal/a: Filip-Repa  •  Čas: 9.4.2020 18:16

Návštěvnost

TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat