Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835628650.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil

re1
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation, Sega Saturn, PC
Hratelné postavy: Chris Redfield, Jill Valentine
Další postavy: Albert Wesker, Barry Burton, Rebecca Chambers, Brad Vickers

Resident Evil (v Japonsku Biohazard) je videohra z žánru survival horor od firmy Capcom. Je první hrou stejnojmenné série a je považována za nejdůležitější hru svého žánru. Hra vyšla v roce 1996 na PlayStation, ale dočkala se i verze pro PC nebo Sega Saturn.

Příběh:

24.července 1998 byl vyslán Bravo tým z elitní jednotky S.T.A.R.S, aby prošetřil množství kanibalistických vražd v pohoří Arklay. Velitelství s nimi však ztratilo kontakt a proto neprodleně vyslalo Alfa tým na poslední známou lokaci týmu, aby zjistil, co se stalo. img Když dorazili na místo, našli jen trosky vrtulníku a vněm tělo pilota Kevina Dooleyho. Když prohledávali okolí místa, Joseph Frost narazil na skupinku podivně vypadajících psů, byl jimi napaden a usmrcen. Po té, co se s nimi zbytek týmu vypořádal, chtěli odletět pryč, ale viděli jen vrtulník, ve kterém zbaběle odlétá Brad Vickers a nechává je dole napospas tomu peklu.

Albert Wesker, Chris Redfield, Jill Valentine a Barry Burton se v nouzi schovají do vily, kterou považují za opuštěnou, ale která, jak později zjistí, je výzkumným centrem Umbrella Corporation a patří Oswellu E. Spencer. Při prohledávání vily zjistí, že všechny kreatury, na které narazí, jsou výsledky experimentů na lidech a zvířatech, které Umbrella provádí. img Zjistí, že látka, která jim byla aplikována, je bio-zbraň s názvem T-virus.

Jill podporována Barrym a Chris, který objevil jedinou žijící členku týmu Bravo, Rebeccu Chambers postupně prochází vilu plnou nástrah a pastí a samozřejmě také plnou krvelačných zombie, když narazí na vstup do podzemní laboratoře. Tam se dozvědí víc o pokusech společnosti a také to, že Albert Wesker je jedním z jejich předních vědců a tudíž zrádce S.T.A.R.S. img Při boji Wesker vypustí monstrum zvané Tyrant (vzniká při delším vystavení T-viru), který se ale otočí proti němu a zraní jej. Všichni si myslí, že Wesker zemřel, ale jemu se podaří aktivovat destrukční tlačítko a uprchnout. Skupině se podaří kontaktovat Vickerse a ten pro ně přiletí na střechu. Tyrant však střechu rozbije a napadne je. Když zjistí, že je proti normálním kulkám imunní, Brad jim dolů hodí raketomet a pomocí něj Tyranta snadno přemůžou. Nakonec se podaří Chrisovi, Jill, Barrymu, Bradovi a Rebecce v pořádku uniknout těsně před tím, než je laboratoř zničena.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Je tento web ještě aktivní?! ._.

Zaslal/a: Shairush  •  Čas: 24.9.2016 18:50

Návštěvní kniha

Resident evil je dobrá hra když jsem si hry zah...

Zaslal/a: Pastor  •  Čas: 6.7.2015 15:53

Resident Evil: Damnation

hoď to na ulož.to

Zaslal/a: hhh  •  Čas: 10.5.2015 14:02

Resident Evil: Damnation

pošlete mi prosím vás někdo odkaz na mail? neb...

Zaslal/a: Rabbit13  •  Čas: 6.8.2014 22:08

Návštěvnost

TOPlist
„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich