Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835628650.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil

re1
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation, Sega Saturn, PC
Hratelné postavy: Chris Redfield, Jill Valentine
Další postavy: Albert Wesker, Barry Burton, Rebecca Chambers, Brad Vickers

Resident Evil (v Japonsku Biohazard) je videohra z žánru survival horor od firmy Capcom. Je první hrou stejnojmenné série a je považována za nejdůležitější hru svého žánru. Hra vyšla v roce 1996 na PlayStation, ale dočkala se i verze pro PC nebo Sega Saturn.

Příběh:

24.července 1998 byl vyslán Bravo tým z elitní jednotky S.T.A.R.S, aby prošetřil množství kanibalistických vražd v pohoří Arklay. Velitelství s nimi však ztratilo kontakt a proto neprodleně vyslalo Alfa tým na poslední známou lokaci týmu, aby zjistil, co se stalo. img Když dorazili na místo, našli jen trosky vrtulníku a vněm tělo pilota Kevina Dooleyho. Když prohledávali okolí místa, Joseph Frost narazil na skupinku podivně vypadajících psů, byl jimi napaden a usmrcen. Po té, co se s nimi zbytek týmu vypořádal, chtěli odletět pryč, ale viděli jen vrtulník, ve kterém zbaběle odlétá Brad Vickers a nechává je dole napospas tomu peklu.

Albert Wesker, Chris Redfield, Jill Valentine a Barry Burton se v nouzi schovají do vily, kterou považují za opuštěnou, ale která, jak později zjistí, je výzkumným centrem Umbrella Corporation a patří Oswellu E. Spencer. Při prohledávání vily zjistí, že všechny kreatury, na které narazí, jsou výsledky experimentů na lidech a zvířatech, které Umbrella provádí. img Zjistí, že látka, která jim byla aplikována, je bio-zbraň s názvem T-virus.

Jill podporována Barrym a Chris, který objevil jedinou žijící členku týmu Bravo, Rebeccu Chambers postupně prochází vilu plnou nástrah a pastí a samozřejmě také plnou krvelačných zombie, když narazí na vstup do podzemní laboratoře. Tam se dozvědí víc o pokusech společnosti a také to, že Albert Wesker je jedním z jejich předních vědců a tudíž zrádce S.T.A.R.S. img Při boji Wesker vypustí monstrum zvané Tyrant (vzniká při delším vystavení T-viru), který se ale otočí proti němu a zraní jej. Všichni si myslí, že Wesker zemřel, ale jemu se podaří aktivovat destrukční tlačítko a uprchnout. Skupině se podaří kontaktovat Vickerse a ten pro ně přiletí na střechu. Tyrant však střechu rozbije a napadne je. Když zjistí, že je proti normálním kulkám imunní, Brad jim dolů hodí raketomet a pomocí něj Tyranta snadno přemůžou. Nakonec se podaří Chrisovi, Jill, Barrymu, Bradovi a Rebecce v pořádku uniknout těsně před tím, než je laboratoř zničena.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Byl bych rád, kdyby to tu trošku ožilo, hned by...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 13.1.2019 16:08

Návštěvní kniha

Zdravím 25.1.2019 vychází resident evil 2 remak...

Zaslal/a: David-ma  •  Čas: 8.1.2019 13:14

Návštěvní kniha

Je tento web ještě aktivní?! ._.

Zaslal/a: Shairush  •  Čas: 24.9.2016 18:50

Návštěvní kniha

Resident evil je dobrá hra když jsem si hry zah...

Zaslal/a: Pastor  •  Čas: 6.7.2015 15:53

Návštěvnost

TOPlist