Informace

Menu

Galerie

605604_20120801_screen001.jpg

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil

re1
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation, Sega Saturn, PC
Hratelné postavy: Chris Redfield, Jill Valentine
Další postavy: Albert Wesker, Barry Burton, Rebecca Chambers, Brad Vickers

Resident Evil (v Japonsku Biohazard) je videohra z žánru survival horor od firmy Capcom. Je první hrou stejnojmenné série a je považována za nejdůležitější hru svého žánru. Hra vyšla v roce 1996 na PlayStation, ale dočkala se i verze pro PC nebo Sega Saturn.

Příběh:

24.července 1998 byl vyslán Bravo tým z elitní jednotky S.T.A.R.S, aby prošetřil množství kanibalistických vražd v pohoří Arklay. Velitelství s nimi však ztratilo kontakt a proto neprodleně vyslalo Alfa tým na poslední známou lokaci týmu, aby zjistil, co se stalo. align="left" Když dorazili na místo, našli jen trosky vrtulníku a vněm tělo pilota Kevina Dooleyho. Když prohledávali okolí místa, Joseph Frost narazil na skupinku podivně vypadajících psů, byl jimi napaden a usmrcen. Po té, co se s nimi zbytek týmu vypořádal, chtěli odletět pryč, ale viděli jen vrtulník, ve kterém zbaběle odlétá Brad Vickers a nechává je dole napospas tomu peklu.

Albert Wesker, Chris Redfield, Jill Valentine a Barry Burton se v nouzi schovají do vily, kterou považují za opuštěnou, ale která, jak později zjistí, je výzkumným centrem Umbrella Corporation a patří Oswellu E. Spencer. Při prohledávání vily zjistí, že všechny kreatury, na které narazí, jsou výsledky experimentů na lidech a zvířatech, které Umbrella provádí. align="left" Zjistí, že látka, která jim byla aplikována, je bio-zbraň s názvem T-virus.

Jill podporována Barrym a Chris, který objevil jedinou žijící členku týmu Bravo, Rebeccu Chambers postupně prochází vilu plnou nástrah a pastí a samozřejmě také plnou krvelačných zombie, když narazí na vstup do podzemní laboratoře. Tam se dozvědí víc o pokusech společnosti a také to, že Albert Wesker je jedním z jejich předních vědců a tudíž zrádce S.T.A.R.S. align="right" Při boji Wesker vypustí monstrum zvané Tyrant (vzniká při delším vystavení T-viru), který se ale otočí proti němu a zraní jej. Všichni si myslí, že Wesker zemřel, ale jemu se podaří aktivovat destrukční tlačítko a uprchnout. Skupině se podaří kontaktovat Vickerse a ten pro ně přiletí na střechu. Tyrant však střechu rozbije a napadne je. Když zjistí, že je proti normálním kulkám imunní, Brad jim dolů hodí raketomet a pomocí něj Tyranta snadno přemůžou. Nakonec se podaří Chrisovi, Jill, Barrymu, Bradovi a Rebecce v pořádku uniknout těsně před tím, než je laboratoř zničena.

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost