Informace

Menu

Galerie

605604_20120604_screen013.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil

re1
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation, Sega Saturn, PC
Hratelné postavy: Chris Redfield, Jill Valentine
Další postavy: Albert Wesker, Barry Burton, Rebecca Chambers, Brad Vickers

Resident Evil (v Japonsku Biohazard) je videohra z žánru survival horor od firmy Capcom. Je první hrou stejnojmenné série a je považována za nejdůležitější hru svého žánru. Hra vyšla v roce 1996 na PlayStation, ale dočkala se i verze pro PC nebo Sega Saturn.

Příběh:

24.července 1998 byl vyslán Bravo tým z elitní jednotky S.T.A.R.S, aby prošetřil množství kanibalistických vražd v pohoří Arklay. Velitelství s nimi však ztratilo kontakt a proto neprodleně vyslalo Alfa tým na poslední známou lokaci týmu, aby zjistil, co se stalo. img Když dorazili na místo, našli jen trosky vrtulníku a vněm tělo pilota Kevina Dooleyho. Když prohledávali okolí místa, Joseph Frost narazil na skupinku podivně vypadajících psů, byl jimi napaden a usmrcen. Po té, co se s nimi zbytek týmu vypořádal, chtěli odletět pryč, ale viděli jen vrtulník, ve kterém zbaběle odlétá Brad Vickers a nechává je dole napospas tomu peklu.

Albert Wesker, Chris Redfield, Jill Valentine a Barry Burton se v nouzi schovají do vily, kterou považují za opuštěnou, ale která, jak později zjistí, je výzkumným centrem Umbrella Corporation a patří Oswellu E. Spencer. Při prohledávání vily zjistí, že všechny kreatury, na které narazí, jsou výsledky experimentů na lidech a zvířatech, které Umbrella provádí. img Zjistí, že látka, která jim byla aplikována, je bio-zbraň s názvem T-virus.

Jill podporována Barrym a Chris, který objevil jedinou žijící členku týmu Bravo, Rebeccu Chambers postupně prochází vilu plnou nástrah a pastí a samozřejmě také plnou krvelačných zombie, když narazí na vstup do podzemní laboratoře. Tam se dozvědí víc o pokusech společnosti a také to, že Albert Wesker je jedním z jejich předních vědců a tudíž zrádce S.T.A.R.S. img Při boji Wesker vypustí monstrum zvané Tyrant (vzniká při delším vystavení T-viru), který se ale otočí proti němu a zraní jej. Všichni si myslí, že Wesker zemřel, ale jemu se podaří aktivovat destrukční tlačítko a uprchnout. Skupině se podaří kontaktovat Vickerse a ten pro ně přiletí na střechu. Tyrant však střechu rozbije a napadne je. Když zjistí, že je proti normálním kulkám imunní, Brad jim dolů hodí raketomet a pomocí něj Tyranta snadno přemůžou. Nakonec se podaří Chrisovi, Jill, Barrymu, Bradovi a Rebecce v pořádku uniknout těsně před tím, než je laboratoř zničena.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle d...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, fur...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Resident Evil 2

Je mi líto, ale návody nepíšu. Jsem toho názoru...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 11.4.2020 9:24

Resident Evil 2

Nemohi byste napsat návod na tuhle hru? Prosím.

Zaslal/a: Filip-Repa  •  Čas: 9.4.2020 18:16

Návštěvnost

TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat