Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391842808753.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Výzkum

Plaga

plaga
Již dospělý parazit.

Plaga (ze Španělštiny, doslova znamená "epidemie") je druh parazitického organismu. Na rozdíl od většiny virů, například T-Viru, který přeměnil nakažené v nemyslící monstra, oběti parazita Plaga zesílí, získají obrovskou odolnost vůči bolesti a jsou schopni spolupracovat. Dalším efektem je ztráta vlastní schopnosti rozhodovat, ve prospěch "Dominantního druhu Plaga".
Historie:

Parazit Plaga byl poprvé objeven náboženským kultem Los Iluminados, ve venkovské části Španělska. Kult je využíval za účelem rekrutu nových členů, nicméně první kastelán rodiny Salazarů kultu oponoval a uzavřel parazita ve hradě. O několik století později uzavřel osmý kastelán rodu, Ramon Salazar dohodu s novým představitelem kultu, Osmundem Saddlerem a společně začali těžit parazita z podzemí, k čemuž využívali tamní vesničany.

Po staletí v uvěznění se zdálo, že parazit zahynul, v mikroskopické formě však zůstal zachován a právě díky vesničanům, kteří parazita vdechovali, bylo možné jej znovu využívat.

Charakteristika:

Plaga je druh parazita, která napadá organismus zevnitř, když se připojí k jeho nervovému systému. Nevyvinutý druh se může nacházet mezi plícemi, pod srdcem, kde organismus "navádí" přes páteř. Narozdíl od spousty parazitů, Plaga má velké sociální cítění. Je pravděpodobné, že mají společnou inteligenci, podobně jako včelí úl a společně se dorozumívají pomocí vysokofrekvenčních zvuků.

Čím víc Plaga v organismu roste, tím viditelnější jsou příznaky (včetně vlivu na chování organismu), jako například změna barvy duhovky, změna barvy žil, nadměrné pocení nebo krev, vytékající z očí a úst. Nicméně, až na tyto příznaky, parazit nemá téměř žádné degenerační účinky na organismus. Parazit je také, mimo jiné, schopen napadnou a ovládat i další organismy, včetně člověka. Toho je ovšem většinou docíleno genetickými pokusy a proto k jisté degeneraci dochází.

Druhy parazita:

Podřízený druh Plaga:

Jedná se o klasický druh parazita, kterým byli nakaženi vesničané. Důležitým faktem je, že organismus, nakažený podřízeným druhem Plaga, je nucen poslouchat příkazy nadřazených druhů.

Nadřazený druh Plaga:

Jedná se o druh parazita, jehož nositel si zachoval vlastní svobodnou vůli a je schopen ovládat organismy, napadené podřízeným druhem. Navíc tento druh umožní svému hostitely mutaci, při které hostitel získá nadpřirozené schopnosti. Jedná se o velice vzácný druh a jediní známí hostitelé jsou Osmund Saddler, Ramon Salazar, Jack Krauser, Bitores Mendez a později i Ricardo Irving.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Byl bych rád, kdyby to tu trošku ožilo, hned by...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 13.1.2019 16:08

Návštěvní kniha

Zdravím 25.1.2019 vychází resident evil 2 remak...

Zaslal/a: David-ma  •  Čas: 8.1.2019 13:14

Návštěvní kniha

Je tento web ještě aktivní?! ._.

Zaslal/a: Shairush  •  Čas: 24.9.2016 18:50

Návštěvní kniha

Resident evil je dobrá hra když jsem si hry zah...

Zaslal/a: Pastor  •  Čas: 6.7.2015 15:53

Návštěvnost

TOPlist