Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391836365351.jpg

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil: Revelations 2

rerev2
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, PC
Hratelné postavy: Claire Redfield, Barry Burton, Moira Burton, Natalia Korda

Resident Evil: Revelations 2 (v Japonsku Biohazard Revelations 2) je další, již desáté pokračování úspěšné série Resident Evil, japonské společnosti Capcom. Vyšlo v roce 2012 na konzole PlayStation 4 a Xbox One, nyní je k dostání i na PC a na starší generace konzolí.

Epizoda 1: Penal Colony:

V roce 2011 je vedení společnosti TerraSave napadeno neznámým útočníkem Claire Redfield a její kolegové, včetně nováčka, kterým není nikdo jiný, než Moira Burton, dcera Barry Burtona, jsou uneseni na opuštěný ostrov. Claire a Moira se proberou v celách, odkud sledují, jak je jejich kolegyně roztrhána na kusy neznámým monstrem. Podaří se jim uprchnout, jsou však kontaktováni neznámou ženou, která se představí jako "Pozorovatel" a ta jim vysvětlí význam náramků, které mají na rukách a které měří jejich strach. Společně se Claire a Moira dostanou k vysílací věži, odkud vyšlou volání o pomoc.align="left"

Barry se vydává zachránit svoji dceru, jejíž poslední známá lokace je opuštěný ostrov. Hned po vylodění potkává malou holčičku, která se představí jako Natalia a která jak Barry brzy zjistí, není vůbec obyčejnou holčičkou. Společně se vydávají najít jeho dceru.

Epizoda 2: Contemplation:

Claire a Moira se vydávají do oblasti zvané Wossek, což jim poradila "Pozorovatel". Tam se setkávají s dalšími členy TerraSave, Pedro Fernandezem a Gabrielem Chavezem. Společně se rozhodnou opustit ostrov pomocí helikoptéry. Pedro a Gabriel zůstanou pozadu, aby ji opravili, zatímco Claire a Moira se vydávají hledat nezbytné součástky. Když se vrátí s palivem a baterií, "Pozorovatel" spustí sirénu, která k nim přiláká víc nakažených. Pedro je tak vystrašen, že jeho náramek změní barvu na červenou a speciální virus, který do nich všech byl vpraven, se aktivuje a změní Pedra v monstrum. Claire a Moiře se jej podaří porazit a za pomoci dalšího přeživšího, Neila Fishera, se jim podaří dostat do bezpečí. Neil je nucen se rozdělit a tak se Claire a Moira vydávají k věži, kde doufají, že naleznou "Pozorovatele", místo ní však objeví holčičku, jménem Natalia. Gabriel opraví helikoptéru a snaží se odletět, zjistí však, že to byla past a že je poničené řízení.align="right" Začne panikařit a měnit se v monstrum, proto raději s helikoptérou havaruje a zahyne. Natalia je mezitím unesena neznámým útočníkem a Claire a Moira se ji vydávají hledat.

Barry se dozvídá, že je to téměř půl roku, co se Natalia setkala s Moirou a Claire a když mu řekne, že její rodiče zahynuli uvnitř města Terragrigia, Barry se rozhodne ji vzít sebou. Uvnitř budovy, do které se zřítila helikoptéra, jsou napadeni zmutovaným Pedrem, porazí ho a společně se dostanou do věže. Tam Barryho zaujme obraz, na kterém je Albert Wesker, s neznámou ženou. Natalia mu oznámí, že ta žena je neuvěřitelně zlá a krutá a není to nikdo jiný, než Alex Wesker. Barry zuří, když v tom jsou napadeni neznámým monstrem, Barry je odstrčen a Natalia hrozně vystrašená.

Epizoda 3: Judgment:

Claire a Moira nepřestávají hledat Natalii, ale místo toho nachází jen další a další pasti, které pro ně "Pozorovatel" nachystala. Jednou z nich je požár skladiště, který obě hrdinky přežijí díky skoku z okna, do stoky. Moira to zhodnotí, jako štěstí, neboť teď si "Pozorovatel" bude myslet, že jsou mrtvé a nesetkají se s dalšími pastmi. Ve stokách potkávají Evgeny Rebice, staříka, který se zdá být jediným dalším přeživším na ostrově.align="left" Ten si myslí, že obě pracují pro "Pozorovatele" a tak jim odmítne pomoci, otevře jim však stoku, aby mohli pokračovat. Po opuštění stok se nachází v laboratoři, kde se dozví o zradě Neila a na monitoru sledují, jak je on sám zrazen "Pozorovatelem", jejiž identita je odhalena, jedná se o Alex Wesker. Ta Neila nakazí virem a zmizí. Claire a Moira opustí místnost, ale narazí právě na Neila, který se jim stihne za své skutky omluvit ještě dřív, než zmutuje úplně. Po dlouhém souboji se jim podaří Neila porazit, čemuž přihlíží Alex, brzy je její pozornost však přesunuta na nádobu, ve které vězní Natalii.

Barry je překvapen, když monstrum odhalí masku a ukáže se, že se jedná o Alex Wesker. Chce s ní bojovat, ale do místnosti vtrhnou další monstra a tak je nucen i s Natalii ustoupit, přísahá však Alex, že ji zabije. Jejím cílem je však především zabít Natalii. Natalie je při úniku poraněná a Barry je nucen ji nějakou dobu nést, přitom mu dochází, že právě Alex je zodpovědná za to, co potkalo jeho dceru. Natalia mu odhalí, že plánem Alex bylo znovuzrození pomocí viru, ale co plánovala s Natalií, to netuší. Barry ji naoplátku vypráví o své rodině, když vstupují do stok. Když byla Moira malá, hrála si s jednou z jeho zbraní a omylem postřelila svoji sestru, od té doby se vztah Barryho a Moiry jen zhoršoval. Při průzkumu stok naleznou mrtvé tělo Evgenyho a Moiřin mobilní telefon. V něm zanechala vzkaz pro sestru Polly, její matku a i pro Barryho, říká v něm, jak je všechny miluje a na konci se omlouvá Barrymu a říká, že byla špatná dcera, s tím on však nesouhlasí. Dostávají se do dolu, kde Alex prováděla své experimenty. Ta je konfrontuje a shodí Barryho z útesu a Natalii začne škrtit, té však z ničeho nic začnou rudě zářit oči a Alex při pohledu na ni nelidsky křičí.align="right"

Epizoda 4: Metamorphosis:

Claire a Moira se dostanou až na vrchol věže, kde jsou opět konfrontováni Alex, která zrovna kontrolovala, zda jde vše podle plánu a zda-li je její nová schránka, Natalia, připravena. Claire je připravena ji zabít, ale Alex si přiloží pistoli k hlavě a se slovy, že je připravena překonat Oswella E. Spencera i Alberta Weskera v honu za nesmrtelností, spáchá sebevraždu. Tím se spustí autodestrukční sekvence. Claire a Moira unikají, v jedné chvíli na ně padá kus zničeného stropu a Moira odstrčí Claire a sama je zasypána. Claire už jí nemůže pomoci a proto skáče z výklenku ve věži, do moře a uniká.

Poté, co Barry spadl z útesu, nastává krátký flashback, ve které vidíme, že to byl právě Barry, kdo zachránil Claire z moře a dozvěděl se o nešťastném osudu své dcery. Když opět přijde k sobě, nalezne Natalii a ta mu řekne, že Alex utekla na druhou stranu hory. Pronásledují ji a když ji naleznou, Alex si uvědomí, že selhala a tak se rozhodne alespoň zabít své druhé já, Natalii, proto se infikuje vzorkem nového viru a zmutuje. Barry je nucen s ní bojovat a zároveň ochraňovat Natalii, chvíli to vypadá, že se mu to daří, ale nakonec je odhozen a Alex se zmocňuje Natalie a chce ji rozdrtit. Je však postřelena a ukazuje se, že Moira přežila a potlačila svůj strach ze zbraní. Po setkání se svoji dcerou je Barry vyvede z jeskyně, ale ukáže se, že se dostali na okraj útesu, kam je pronásleduje poraněná, ale neustále mutující Alex. V tom se však objeví vrtulník a v něm plně uzdravená Claire. S její vzdušnou podporou se Barrymu podaří Alex zadržet a nakonec ji Claire zničí střelou z RPG.

Claire míří na návštěvu do domu Burtonů, tam vidíme, že jsou všichni pohromadě, až na Natalii, která nyní žije s nimi a je zrovna sama nahoře v pokoji. Čte si úryvky z Kafky, které recitovala Alex a zlověstně se usmívá. Ukazuje se, že experiment byl úspěšný a nyní je to Alex v Nataliině těle.

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost