Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391836611184.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil Zero

rezero
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation, Sega Saturn, PC
Hratelné postavy: Rebecca Chambers, Billy Coen
Další postavy: James Marcus, Enrico Marini, Edward Dewey, William Birkin, Albert Wesker

Resident Evil Zero (v Japonsku Biohazard 0) je videohra z žánru survival horor od firmy Capcom. Jedná si již o pátou hru v sérii, která se však dějem vrací na úplný počátek. Hra vyšla v roce 2002 na Nintendo Game Cube..

Příběh:

23. července 1998 byl vyslán Bravo tým jednotky S.T.A.R.S na průzkum pohoří Arklay, poblíž Raccoon City, kde došlo k několika kanibalistickým útokům. Po cestě však jejich vrtulník dostane poruchu a tým je nucen nouzově přistát.img Kousek od místa přistání naleznou zničený vojenský náklaďák a dvě zohavená těla. Tým se rozdělí a jejich zdravotnice, Rebecca Chambers nalézá vlak, který jen tak stojí uprostřed lesa, s názvem Ecliptic Express. Ten sloužil výzkumníkům Umbrella Corporation pro cestu do Raccoon City.

Tam potká bývalého mariňáka a muže, který byl v objeveném náklaďáku převážen do vězení, Billyho Coena. Jsou napadeni zombie, zmutovanými pijavicemi a škorpióny, spojí se tedy, nastartují vlak a snaží se ujet. Poté, co se jim podaří vlak, který mezitím nabral nekontrolovatelnou rychlost, opět zastavit, naberou směr k tréninkovému centru Umbrella Corporation. img Tam Billy Rebecce prozradí, že jeho jednotka byla proti jeho vůli donucena postřílet nevinné lidi, ale na místě nalézá důkazy, že vše bylo trochu jinak.

Po několika soubojích s nejrůznějšími zmutovanými stvořeními jsou Rebecca a Billy nuceni se rozdělit. Rebecca se setká se svým velitelem, Enrico Marinim a následně opět i s Billym. Jsou nuceni bojovat proti Tyrantovi a následně se objeví sám zmutovaný Jamesem Marcusem. Mezitím další výzkumník Umbrella Corporation, William Birkin spouští sebedestrukční sekvenci. Marcus je vystaven slunečnímu svitu, který je jeho slabinou a eventuelně poražen.img Rebecca a Billy utíkají ze zařízení těsně před jeho zničením, až se dostanou na kopec, odkud vidí na Spencerovu vilu. Poté, co Rebecca označí Billyho za "oficiálně mrtvého", se rozloučí a každý se vydávají vlastní cestou. Rebecca směruje k vile, kde hodlá pátrat po ostatních členech Bravo týmu.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle d...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, fur...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Resident Evil 2

Je mi líto, ale návody nepíšu. Jsem toho názoru...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 11.4.2020 9:24

Resident Evil 2

Nemohi byste napsat návod na tuhle hru? Prosím.

Zaslal/a: Filip-Repa  •  Čas: 9.4.2020 18:16

Návštěvnost

TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat