Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391843066323.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil 5

re5
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation 3, Xbox 360, PC
Hratelné postavy: Chris Redfield, Sheva Alomar
Další postavy: Albert Wesker, Jill Valentine

Resident Evil 5 (v Japonsku Biohazard 5) je sedmé pokračování herní série Resident Evil v žánru Survival Horror. Příběh se odehrává 6 let po tragédii v Raccoon City ve smyšleném Africkém městě Kijuju a stejně jako v předchozím díle, ani zde se nesetkáváte s klasickými zombie. Hra vyšla v roce 2009 na Playstation 3 a také Xbox a PC.

Příběh:

6 let po zničení Umbrella Corporation a téměř 10 let od tragédie v Raccoon City. Chris Redfield jako člen organizace BSAA stále bojuje proti hrozbě bio-terorismu a bio-zbraním, s kterými se stále obchoduje na černém trhu. img Je vyslán, aby prošetřil možný obchod s bio-zbraněmi, do Africké oblasti Kijuju, kde se setkává s kolegyní z tamější základny BSAA, Shevou Alomar.

Společně se mají setkat s Alfa týmem, který prošetřuje Ricarda Irvinga, který je podezřelý z obchodu s bio-zbraněmi. Nenachází je a jsou nuceni bojovat s místními obyvateli, známými jako Majini kteří byli napadeni parazitem Las Plagas. Po té co se jim jich podaří zbavit, najdou smrtelně zraněného kapitána DeChanta, jediného přeživšího z alfa týmu. Ten jim řekne o zradě Irvinga a dá jim informace, které odešlou na velitelství, jsou však napadeni obřím monstrem připomínajícím červa. Poté, co jej zničí se objeví tým Delta, jejich kapitán, Josh Stone předá Chrisovi disk s obrázky výzkumného materiálu. Mezi nimi je také obrázek Chrisovi bývalé, údajně mrtvé kolegyně, Jill Valentine. S novým cílem se Chris a Sheva vydávají dále pátrat.

Chris a Sheva potkávají Irvinga společně s tajemnou, v plášti zahalenou ženou, která donutí Irvinga zmutovat. img Poté co je Chrisem a Shevou poražen, poslední co řekne je jméno Excella Gionne. S novým vodítkem se tedy dále vydávají pátrat. Když se dostanou na místo, které viděli na obrázcích, jsou nuceni bojovat se parazitem U-8, dalším z mnoha Las Plagas. Po jeho porážce místo prozkoumají, ale zjišťují, že je prázdné. Objeví se však Excella Gionne a řekne jim vše, co ví o Jill. Vzápětí se však objeví ona tajemná žena v kápi a také Albert Wesker. Odhalí, že ta žena je opravdu Jill. Naštvaný Chris se s ní snaží vyjednávat, ale je to marné a je Jill napaden. Po dlouhém boji, během kterého se Wesker vypaří, Sheva a Chris spolupracují a nakonec se jim podaří sejmout zařízení, pomocí kterého je Jill ovládána z její hrudi. Ta je oslabena, ale říká jim, ať ji tam nechají a pronásledují Weskera. Chris nesouhlasí, ale Jill jej přemluví. Nakonec společně s Shevou sjedou výtahem dolů a pronásledují Weskera.

Pronásledují jeho loď a podaří se jim ho dostihnout, najdou tam však jen umírající Excellu. Wesker aktivuje vir Uroboros, který v sobě má. Ten ji zničí, ale je poražen Chrisem a Shevou, kteří zároveň objeví plán Weskera, rozšířit vir do celého světa pomocí bomb. Jill jim zavolá, že je způsob jak Weskera porazit. img Pomocí séra s virem, které není schopné mu jeho nadlidské síly vzít, ale je schopno ho oslabit. Sheva zjišťuje, že právě Excella u sebe ono sérum měla. Pronásledují společně Weskera až do hangáru, kde s ním bojují a Chris je schopen mu sérum vpíchnout. Oslabený Wesker je nucen uprchnout, v jednom z bombardérů, avšak Chris a Sheva letí s ním, vyřadí mu řídící okruh a společně narazí do vulkánu. Stále arogantní Wesker nechá celou svou ruku přeměnit virem Uroboros. Podaří se mu zachytit Shevu a vtahuje ji sebou do vulkánu. Chris při vzpomínce na to, co se stalo Jill neváhá a skáče na pomoc Shevě. Ta střelí Weskera do obličeje a ten padá do Vulkánu, Sheva je vytažena Chrisem a společně odlétají ve vrtulníku, který pilotuje Jill a Josh z delta týmu.

Wesker však nechá svoji ruku zmutovat ještě víc a uchopí vrtulník. Chris a Sheva se chopí raketometů a odpálí Weskera do vulkánu úplně. Ten umírá v přívalu plamenů a popela.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle d...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, fur...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Resident Evil 2

Je mi líto, ale návody nepíšu. Jsem toho názoru...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 11.4.2020 9:24

Resident Evil 2

Nemohi byste napsat návod na tuhle hru? Prosím.

Zaslal/a: Filip-Repa  •  Čas: 9.4.2020 18:16

Návštěvnost

TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat