Informace

Menu

Galerie

chris_vs_leon_preview.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil 4

re4
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: GCN, PS2, Windows, Wii
Hratelné postavy: Leon S. Kennedy, Ada Wong, Ashley Graham
Další postavy: Osmund Saddler, Luis Sera, Jack Krauser

Resident Evil 4 (v Japonsku Biohazard 4) je již šestá hra v Survival Horror sérii Resident Evil. Je to první hra ze série, ve které proti vám nestojí zombie, ale španělský kult, ovládaný parazitem. Hra vyšla v roce 2005 na Playstation 2 a je považována za nejdůležitější hru v sérii, protože vyhrála spoustu ocenění a stala se hrou roku 2005.

Příběh:

V roce 2004, zhruba 6 let po katastrofě v Raccoon, se vrací, dnes již žádný nováček, ale ostřílený agent Americké vlády, Leon S. Kennedy, který je vyslán na záchranou misi prezidentovi dcery Ashley Graham. img Ta byla unesena neznámým kultem a je držena v podivné španělské vesničce.

Leon se tedy vydává do oné vesnice, ale naráží tam na odpor v podobě podivně se chovajících a bezdůvodně útočících vesničanů, kteří zasvětili svůj život kultu Los Illuminados. Potká zde Luise Seru bývalého člena Los Illuminados, který ale Leonovi pomáhá. Z jeho zápisků zjistí, že vesničané jsou ovládáni podivným parazitem Las Plagas. Bohužel, Leon a Luis jsou chycení a Leonovi je do těla vpraven právě onen parazit. Podaří se jim však uprchnout a po cestě Leon potká muže, který je známý jako obchodník a který mu dodává zbraně a munici. Tím, že je Leon nakažen jen dostává další motivaci, proč pokračovat v misi, protože doufá, že společně s Ashley nalezne i protilátku. Vydá se přes jezero, na kterém však potkává obrovskou příšeru známou jako Del Lago, kterou s velkou dávkou štěstí poráží, ale únavou se zhroutí. Když se na druhé straně jezera probouzí, vydává se dál do míst, kde nachází klíč od kostela, kde by se měla Ashley nacházet. S klíčem se vydává zpět, ale naráží na další velkou překážku, monstrum známé jako El Gigante. img Po jeho porážce se Leon dostane zpět do kostela, kde konečně nachází Ashley. Potká se zde však také s velitelem celého kultu, Osmundem Saddlerem, který jim řekne, že v jejich tělech už rostou parazité.

Povede se jim před ním utéct. Po cestě potkají opět Luise, jsou však obklíčeni vesničany a tak se schovají do blízkého domu. Ikdyž se příliv vesničanů zdá téměř nekonečný, nakonec se jim je povede zdolat, ale Luis je opět opouští. Leon zjistí, že vrtulník, který je měl vyzvednout byl sestřelen a proto se s Ashley vydají kaňonem, hledat cestu pryč. Jsou však napadeni dalším El Gigantem, před kterým se jim však povede uniknout, ovšem jen proto, aby čelili vůdci vesnice, Bitorezi Mendezovi. Po dlouhém boji je Leonem poražen a ten získává jeho umělé oko, s jehož pomocí se dostanou do hradu. Věří, že v něm najdou bezpečné útočiště, dokud nedorazí náhradní vrtulník, to se však pletou. V hradě narazí na dalšího z podřízených, Ramona Salazara. Velikostí připomíná malého kluka, vzhledem však starého muže. Po jeho boku stojí dva strážci v kápích a jeho hrad je plný nepřátelských mnichů ovládaných parazitem. img Ashley začne plivat krev a je unesena, Leon se ji tedy vydá hledat, ale naráží na někoho, o kom si myslel, že je dávno mrtví, potkává Adu Wong.

Ada přijela na ostrov, aby získala vzorek Master Plaga, to jest toho, s jehož pomocí můžete ovládat všechny nižší parazity. To však Leonovi neřekla a zmizela. Ten, ikdyž překvapen z nečekaného setkání, pokračuje v pátrání po Ashley a také ji najde a zároveň se objeví Luis s protilátkou, je však zabit Saddlerem, který si sebou bere i protilátku. Leon sice Ashley osvobodí, ale ta si k němu musí najít cestu. Netrvá to dlouho a je opět unesena a převezena na výzkumný vojenský ostrov a Leon je tam nucen, společně s Adou cestovat také. Po četných bojích se Saddlerovou gardou se Leonovi podaří Ashley zachránit a pomocí přístroje si z těl odstraní parazity. Při útěku je však Leon nucen se Saddlerem bojovat.

Po těžkém boji je Saddler poražen speciálním raketometem. Leon najde vzorek parazita, ale Ada ho silou donutí dát jí ho, poté opustí ostrov v helikoptéře. Leon a Ashley uniknou z ostrova na vodním skútru.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle d...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, fur...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Resident Evil 2

Je mi líto, ale návody nepíšu. Jsem toho názoru...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 11.4.2020 9:24

Resident Evil 2

Nemohi byste napsat návod na tuhle hru? Prosím.

Zaslal/a: Filip-Repa  •  Čas: 9.4.2020 18:16

Návštěvnost

TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat