Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835628053.jpg

Komunita

Odkazy

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil 2

re2
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation, PC, Nintendo 64, Sega Dreamcast, Nintendo GameCube
Hratelné postavy: Claire Redfield, Leon S. Kennedy
Další postavy: Ada Wong, Sherry Birkin

Resident Evil 2(v Japonsku Biohazard 2) je druhým pokračováním série a je to taktéž hra v žánru Survival Horror. Druhý díl přímo navazuje na příběh prvního a je zasazen asi o dva měsíce později, do městečka Raccoon City kam se virus pomocí krys rozšířil. Hra vyšla v roce 1998 na Playstation, ale stejně jako první díl, se dočkala předělání na mnoho konzolí.

Příběh:

29. září, zhruba 2 měsíce po katastrofě v pohoří Arklay je nákaza rozšířena kanalizační stokou, nakaženými krysami. Téměř celá populace je přeměněna na nemrtvé zombie. Právě v ten den se do města dostává Leon S. Kennedy, policejní nováček, který na svůj první den v práci přijel pozdě a vysokoškolská studentka, Claire Redfield, která zde hledá svého bratra Chrise. img Setkají se na policejní stanici, kde však zjistí, že většina policistů již viru podlehla a že Chris už před nějakou dobou město opustil. Rozdělí se tedy a vydají se hledat další přeživší a také cestu z města.

Claire po cestě potká malou holčičku, Sherry, která prchá před neznámým monstrem a Leon potká Adu Wong, která tvrdí, že hledá svého přítele Johna, výzkumníka z Umbrella Corporation. Claire zjistí, že Umbrella podplatila policejního šéfa, Briana Ironse, aby zametl všechny důkazy o incidentu z pohoří Arklay za účelem maskování výroby nového G-viru, schopného přeměnit obyčejného člověka v obří monstrum nemyslitelné síly. Jedním takovým monstrem je Irons zabit, zatímco Claire a Sherry prchají kanalizací, ale jsou rozděleny. Zároveň se do kanalizace dostane i Ada, která najde náhrdelník, který Sherry ztratila, ale vystřelí na ni žena středního věku. img Leon skočí do rány a je zraněn, zatím Ada pronásleduje střelkyni a zjistí, že to je Annette, matka Shery a manželka Williama Birkina, tvůrce G-viru. Ten si ve snaze ochránit svoje dílo před agenty Umbrelly píchl G-virus a teď pronásleduje Sherry. Po souboji Annette přepadne přes zábradlí a Ada zjistí, že přívěšek obsahuje vzorek G-viru. Vrátí se ke zraněnému Leonovi.

Mezitím se Claire sejde se Sherry a zjistí, že Birkin ji již infikoval G-virem. Dostanu se do tajné podzemní základny, kde je Ada zraněna Birkinem, Leon zatím prohledává laboratoř, aby našel něco na její vyléčení. Je vyrušen Annette, která mu řekne, že Adin vztah s Johnem byl jen proto, aby se Ada dostala ke vzorkům G-viru a že je agentkou tajné organizace. img Zrovna když chce zastřelit Leona, objeví se Tyrant. Znovu se objeví Ada a obětuje se pro Leona, s tím že se do něj zamilovala. Annette je zatím zraněna svým zmutovaným manželem, ale stihne ještě dát Claire návod na přípravu léku pro Sherry. Když připravý lék, Claire a Leon ho vpíchnou Sherry a zachrání ji život, také se dostanou k vlaku, který by je od tam měl dostat. Birkin je pronásleduje, ale je zabit sebedestrukcí vlaku.

Po útěku z města se Leon rozhodne zničit Umbrella Corporation a Claire pokračuje v pátrání po Chrisovi. Také Adě se podařilo z místa dostat včas i se vzorkem G-viru.

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

Byl bych rád, kdyby to tu trošku ožilo, hned by...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 13.1.2019 16:08

Návštěvní kniha

Zdravím 25.1.2019 vychází resident evil 2 remak...

Zaslal/a: David-ma  •  Čas: 8.1.2019 13:14

Návštěvní kniha

Je tento web ještě aktivní?! ._.

Zaslal/a: Shairush  •  Čas: 24.9.2016 18:50

Návštěvní kniha

Resident evil je dobrá hra když jsem si hry zah...

Zaslal/a: Pastor  •  Čas: 6.7.2015 15:53

Návštěvnost

TOPlist