Informace

Menu

Galerie

resident_evil_13391835823691.jpg

Ikona

Kategorie: Hry-kat

Resident Evil 2

re2
Žánr: Survival horror, TPS, Science fiction
Platforma: PlayStation, PC, Nintendo 64, Sega Dreamcast, Nintendo GameCube
Hratelné postavy: Claire Redfield, Leon S. Kennedy
Další postavy: Ada Wong, Sherry Birkin

Resident Evil 2(v Japonsku Biohazard 2) je druhým pokračováním série a je to taktéž hra v žánru Survival Horror. Druhý díl přímo navazuje na příběh prvního a je zasazen asi o dva měsíce později, do městečka Raccoon City kam se virus pomocí krys rozšířil. Hra vyšla v roce 1998 na Playstation, ale stejně jako první díl, se dočkala předělání na mnoho konzolí.

Příběh:

29. září, zhruba 2 měsíce po katastrofě v pohoří Arklay je nákaza rozšířena kanalizační stokou, nakaženými krysami. Téměř celá populace je přeměněna na nemrtvé zombie. Právě v ten den se do města dostává Leon S. Kennedy, policejní nováček, který na svůj první den v práci přijel pozdě a vysokoškolská studentka, Claire Redfield, která zde hledá svého bratra Chrise. align="left" Setkají se na policejní stanici, kde však zjistí, že většina policistů již viru podlehla a že Chris už před nějakou dobou město opustil. Rozdělí se tedy a vydají se hledat další přeživší a také cestu z města.

Claire po cestě potká malou holčičku, Sherry, která prchá před neznámým monstrem a Leon potká Adu Wong, která tvrdí, že hledá svého přítele Johna, výzkumníka z Umbrella Corporation. Claire zjistí, že Umbrella podplatila policejního šéfa, Briana Ironse, aby zametl všechny důkazy o incidentu z pohoří Arklay za účelem maskování výroby nového G-viru, schopného přeměnit obyčejného člověka v obří monstrum nemyslitelné síly. Jedním takovým monstrem je Irons zabit, zatímco Claire a Sherry prchají kanalizací, ale jsou rozděleny. Zároveň se do kanalizace dostane i Ada, která najde náhrdelník, který Sherry ztratila, ale vystřelí na ni žena středního věku. align="right" Leon skočí do rány a je zraněn, zatím Ada pronásleduje střelkyni a zjistí, že to je Annette, matka Shery a manželka Williama Birkina, tvůrce G-viru. Ten si ve snaze ochránit svoje dílo před agenty Umbrelly píchl G-virus a teď pronásleduje Sherry. Po souboji Annette přepadne přes zábradlí a Ada zjistí, že přívěšek obsahuje vzorek G-viru. Vrátí se ke zraněnému Leonovi.

Mezitím se Claire sejde se Sherry a zjistí, že Birkin ji již infikoval G-virem. Dostanu se do tajné podzemní základny, kde je Ada zraněna Birkinem, Leon zatím prohledává laboratoř, aby našel něco na její vyléčení. Je vyrušen Annette, která mu řekne, že Adin vztah s Johnem byl jen proto, aby se Ada dostala ke vzorkům G-viru a že je agentkou tajné organizace. align="left" Zrovna když chce zastřelit Leona, objeví se Tyrant. Znovu se objeví Ada a obětuje se pro Leona, s tím že se do něj zamilovala. Annette je zatím zraněna svým zmutovaným manželem, ale stihne ještě dát Claire návod na přípravu léku pro Sherry. Když připravý lék, Claire a Leon ho vpíchnou Sherry a zachrání ji život, také se dostanou k vlaku, který by je od tam měl dostat. Birkin je pronásleduje, ale je zabit sebedestrukcí vlaku.

Po útěku z města se Leon rozhodne zničit Umbrella Corporation a Claire pokračuje v pátrání po Chrisovi. Také Adě se podařilo z místa dostat včas i se vzorkem G-viru.

Komentáře

Přidat komentář >

, Resident Evil 2 odpovědět
Nemohi byste napsat návod na tuhle hru? Prosím.
icon odpověděl(a)
Je mi líto, ale návody nepíšu. Jsem toho názoru, že by si hru měl každý projít kvůli zážitku, bez návodu. Nicméně na internetu je jich spousta, zkuste navodycesky.cz nebo abecedaher.cz 1

Vyhledávání

Uživatelský Panel

Kontakt

Nové Komentáře

Návštěvní kniha

K novinkam: právě mám na netflixu rozkoukan new seriá...

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:29

Návštěvní kniha

Naprosto super stránky, fakt bomba. Hned registrace.

Zaslal/a: SugeSnake  •  Čas: 14.8.2022 19:26

Návštěvní kniha

Netflix chystá seriál dle předlohy, ale podle dosavad...

Zaslal/a: Smile  •  Čas: 31.8.2020 12:12

Návštěvní kniha

Mohli by natočit zase nějaký Resident Evil, furt točí...

Zaslal/a: alchymista  •  Čas: 20.6.2020 19:26

Návštěvnost